Задля психологічної підтримки: франківський Карітас організував зустріч переселенців та учасників АТО

Пройшла зустріч у середу, 7 червня. У дружній атмосфері, познайомившись один з одним, учасники обговорювали потреби та проблеми, з якими стикаються у повсякденному житті.

Про це повідомили МІСТУ у прес-службі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Таке враження, що держава не бачить наших проблем, або ж не хоче бачити, – каже голова громадської органцізації “Всеукраїнське об’єднання “Українці Донбасу і Криму” Лариса Пантелюк, – якщо учасники АТО певним чином ще можуть повпливати на державні органи, їх бояться, то переселенців ніхто не боїться. Складається враження, що ми нікому непотрібні, наче чужі в своїй державі. Тому люди повертаються у те пекло, бо неспроможні оплачувати орендовані квартири”.

Значною проблемою є відсутність кваліфікованих спеціалістів, військових психологів та спеціалістів по роботі з дітьми. Адже військові, що повертаються із зони АТО, часто стикаються з неприйняттям їх суспільством, звідси – проблеми з психікою та конфлікти у родині.

“В Україні офіційно є 300 тисяч учасників бойових дій, – каже керівник центру для учасників АТО та їх сімей “Бандерівський Схрон” Ігор Чернецький, – і фактично з кожним другим-третім потрібно працювати і працювати дуже серйозно, так само і з дітьми учасників АТО. Є ентузіасти своєї справи, але немає навчених людей”.

Проблема психологічної підтримки стосується і переселенців.

Представники усіх громадських організацій зійшлися на думці, що треба працювати не з окремими соціальними групами, а загалом з суспільством, донести до людей, що в Україні – війна, проблеми є і їх потрібно вирішувати. Учасники фокус-групи домовилися про наступну зустріч для обговорення спільних подальших заходів.

Читайте також: Маленькому іванофранківцю терміново необхідні кошти на лікування. РЕКВІЗИТИ

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...