В Україні всіх водіїв хочуть змусити платити за парковку

В Україні штрафувати за паркування в недозволеному місці будуть поліцейський іінспектори парковок. Такий законопроект прийняла Верховна Рада в першому читанні.Порушників правил паркування і її оплати каратимуть заочно.

Сайт “Сегодня” дізнався, що готують депутати автомобілістам і як уникнути штрафів.

Як будуть штрафувати

В Україні не можна оштрафувати водія, який припаркував автомобіль в недозволеномумісці, без його відома. З цієї причини по всій країні в 2015-му оштрафували тільки 257 осіб.Хоча українські водії повсюдно залишають свої машини на тротуарах або на одній зі смугпроїжджої частини.

Згідно з законопроектом №6354 поліцейському достатньо буде сфотографувати машину порушника і залишити повідомлення про штраф на лобовому склі. Крім поліції штрафувати зможуть і інспектори парковки. У проекті закону пояснюється, щоб виписати штраф досить буде сфотографувати автомобіль з двох ракурсів, на фото повинні відображатися час і GPS-дані місця. Після інспектор робить запит до Єдиного держреєстру транспортних засобів про власника авто і вносить його дані постанову про адміністративне правопорушення. У повідомленні для водія будуть причини штрафу і посилання на сайт. На цьому сайті буде детальна інформація про порушення та порядок оплати штрафу. Варто зазначити, що автори законопроекту пропонують ввести знижку в 50%, якщо водій заплатить штраф протягом 10 днів. Якщо не заплатить за 10 днів, тоді повідомлення надішлють на домашню адресу. Якщо водій буде ігнорувати штраф 30 днів – сума подвоїться.

“Законопроект про паркувальну реформу № 5364 вирішить кілька ключових проблем в цій сфері. По-перше, він дозволить карати недобросовісних водіїв, які порушують правила паркування. Діюча процедура притягнення до відповідальності за “паркувальні” порушення – не діє. По-друге, він дозволить автоматизувати адміністрування штрафів, зробивши безглуздим контакт водія з інспектором – комп’ютер не можна підкупити, з електронною системою неможливо домовитися. По-третє, сам механізм притягнення до відповідальності нар шітелей заснований на даних фото та відео фіксації спеціального пристрою – визначати, було порушення чи ні, буде не людина, а електронний пристрій. Це істотно зменшує корупційні ризики в процесі”, – коментує законопроект Михайло Серебряков, експерт групи реанімаційного пакету реформ для Києва.

Також в законопроекті депутати вказали, коли власника автомобіля не можутьоштрафувати: якщо номерні знаки або сама машина вкрадені. Якщо автомобілем керувалаінша людина, власник авто повинен це довести. Тоді штраф заплатить фактичний водій.

До того ж, якщо автомобіль буде заважати проїзду – інспектор може евакуювати автона спеціальний майданчик. Водія про це сповістять по електронній пошті або смс.Повернуть машину тільки після сплати штрафу і вартості евакуації автомобіля.

Де паркуватися водіям

“У Києві знак “зупинка заборонена” висить всюди у справі і без діла. І практично завжди підним припарковані автомобілі. Але це не означає, що у нас водії погані і некультурні.Насправді вони виявилися в таких умовах”, – вважає Дмитро Беспалов, член Ради з урбаністики при Київській мерії і викладач Київського університету будівництва таархітектури.

За даними “Київтранспарксерку”, в Києві близько 24 тисяч паркувальних місць. При цьомупо столиці щодня їздить 600 тис. автомобілів, відзначає експерт. Виходить, що 96%автомобілістів ризикують бути оштрафованими. За словами Дмитра Беспалова, дляпочатку в містах варто провести інвентаризацію паркувальних місць і переглянутизаборонені для зупинки місця.

Михайло Серебряков зазначає, що незважаючи на перевантаженість міських доріг, багатоплатні парковки пустують. Ухвалення законопроекту, в кінцевому рахунку, спонукає водіївпаркуватися правильно або залишати автомобілі подалі від центрів міст, пересідаючи нагромадський транспорт, розвантажуючи, таким чином, дороги від пробок.

“Таким чином, законопроект № 5364 запускає нормалізацію паркувальної сфери.Сподіваємося, він буде підтриманий депутатами якнайскоріше і в незіпсованомувигляді. Інакше великі міста продовжать задихатися в пробках”, – упевнений експерт.

“Вийшла двояка ситуація. З одного боку, це класно – до цього часу поліція не моглаоштрафувати неправильно припаркований автомобіль без його власника. Цей законопроект- батіг. Але перш ніж його застосовувати, потрібно хоча б виразно пояснити правила гри,провести інвентаризацію паркомісць і попиту”, – додає Дмитро Беспалов.

Якщо співвідношення попиту і пропозиції на паркування буде катастрофічним, тоді потрібно буде шукати способи дестімуляціі користування автомобілями. Це може бути зручна система громадського транспорту. Але проблему з паркувальними місцями потрібно вирішувати в комплексі з транспортною системою міста.

Наприклад, якщо знизити пропускну здатність автомобілів в центрі Києва до тисячі автомобілів, то ще 19 тисячам доведеться пересісти на метро. Оскільки пересадочні станції метрополітену і зараз переповнені, то таке рішення стане трагічним, впевнений Дмитро Беспалов.

“Щоб вирішити проблему паркувальних місць, для початку їх потрібно інвентаризувати, розбиратися, чому в тому чи іншому місці встановлений знак заборони паркування. І створити карту парковок. Це перший крок. Другий крок – пояснити водіям чому так відбувається. Водії зрозуміють, чому їм потрібно потіснитися, але їм потрібно наводити аргументи. Інакше цей закон просто не буде працювати або він буде дискредитований і викличе соціальні протести”, – відзначає експерт.

Однак Михайло Серебряков вважає, що законопроект запустить процес розширення існуючих парковок і будівництва нових. До того ж фактично в тому ж Києві паркувальних місць більше, ніж значиться офіційно. Так, зараз деякі водії через відсутність відповідальності не платять за парковку. Через це в місті менше інвестицій, а через це менше хороших парковок.

Читайте також: Хто в Україні отримує найбільші пенсії 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...