Очільників районних та міських рад просять підтримати реалізацію відновлення Галицького Успенського собору

Сьогодні, 12 вересня, під час виїзного засідання Консультативної ради обговорили питання щодо відновлення та збереження пам’яток Давнього Галич, зокрема, Успенського собору.

Генеральний директор Національного заповідника “Давній Галич” Володимир Костишин розповів про наукові дослідження фундаменту Успенського собору. Він зазначив, що потрібно залучити колег з Національних заповідників  “Софія Київська”, “”Києво-Печерська Лавра”, зарубіжних фахівців з Польщі, Угорщини для відновлення собору.

Нам потрібно популяризувати собор та заповідник зокрема, перевидати літературу та виділити кошти на видавництва, рекламу, – відзначив Костишин.

Голова міжнародного благодійного фонду відновлення Галицького Успенського собору Зіновій Шкутяк пообіцяв посприяти у відновленні цієї пам’ятки. На його думку, спрву повинні вирішувати фахівці різних галузей.

Про Галич повинна говорити вся Україна. Це буде поштовх розвитку туризму та відновленню слави міста, – зазначив Зіновій Шкутяк.

Голова Галицької районної ради Павло Андрусяк зазначив, що в Успенському соборі були знайдені останки Ярослава Осмомисла та Данила Галицького і перш за все варто говорити про їх повернення та відновлення.

Голова обласної ради Олександр Сич відзначив, що обласна рада сприятиме й надалі забезпеченню потреб заповідника у міру можливостей. Однак, зауважив, що районним та міським радам потрібно посприяти у виділенні коштів на відновлення Успенського собору.

Читайте також: До райбюджету надходить більше двох мільйонів гривень із Національного заповідника “Давній Галич” 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...