Мед Атлант

Майже всі рекреаційні заклади в Карпатах працюють без очисних споруд

Впродовж останніх років в Карпатському регіоні було зафіксовано понад 2 000 порушень природоохоронного законодавства. При цьому сума штрафів склала менше 150 тис. гривень.

Сума збитків, завданих державі, складає майже 57 млн гривень, з яких стягнуто на користь держави трохи більше 2 млн гривень, інформують Вікна.

Такі цифри озвучив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час робочої наради під головуванням Президента України, яка відбулася на Прикарпатті.

При цьому міністр зазначив, що не кращою є ситуація щодо стану водних об’єктів у регіоні:

Близько 90% рекреаційних закладів вводиться в експлуатацію без очисних споруд. Нищення Карпатських лісів, масові неконтрольовані вирубки становлять постійну загрозу паводків. Але щороку у держбюджеті на боротьбу зі шкідливою дією вод передбачено лише 200 тисяч гривень. Звісно, цих коштів ні на що не вистачає.

Водночас, Мінприроди спільно з Держводагентством провели успішні міжнародні переговори про залучення фінансування в рамках транскордонного співробітництва на 400 млн гривень. Щоб отримати ці кошти, Україна має зробити внесок у розмірі 10% або 40 млн гривень.

Читайте також: До кінця року в Івано-Франківській області планують збудувати очисні споруди

Гроші йдуть, а результату немає: еколог розповів, як дії чиновників можуть призвести до екологічної катастрофи

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...