Громада на Івано-Франківщині впроваджує антикорупційні механізми

20 жовтня сесія Старобогородчанської ОТГ прийняла два антикорупційні механізми, розроблені експертами коаліції “За прозорі місцеві бюджети” в рамках проекту “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах”.

Відтепер в Старобогородчанській ОТГ діятиме механізм запобігання конфлікту інтересів в раді. Також буде напрацьована антикорупційна програма, — повідомляє Центр протидії корупції.

За такі проекти рішення проголосували одноголосно. Нормативні документи розроблені експертами партнерства “За прозорі місцеві бюджети” в рамках проекту “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах” програми DOBRE. Протягом серпня експерти проекту Віталій Світлик та Віктор Бобиренко працювали з Прикарпатськими ОТГ, роз’яснюючи необхідність впровадження таких норм в громадах.

Також експерти допомагали представникам ОТГ визначитись, які з 10 запропонованих антикорупційних механізмів є пріоритетнішими для їх громади.

Нами було розроблено 10 проектів рішень, які передбачають впровадження антикорупційних механізмів в ОТГ. Це абсолютно різні норми – від впровадження “Відкритого бюджету” до напрацювання антикорупційної програми, – розповідає експерт Центру Політичних Студій Віталій Світлик, – На тренінгах ми обговорювали і аналізували, які механізми є пріорітетними для окремо взятої ОТГ. Ми пропонуємо починати з тих, які реально можуть запрацювати одразу.

Заступник сільського голови Старобогородчанської ОТГ Юрій Іванишин пояснив, що серед запропонованих антикорупційних механізмів вибрали два, які, на даний час, є найктуальнішими для громади.

Положення про запобігання конфлікту інтересів матиме дуже важливе значення для посадових осіб, бо в своїй роботі вони стикаються з різними ситуаціями, – коментує Іванишин – Оскільки це село, де є багато родичів, то конфлікт інтересів є досить поширеним явищем.

Окрім того, було прийняте рішення про впровадження антикорупційної програми. До неї включені заходи з оприлюднення інформації на офіційному сайті, проведенню роз’яснювальної роботи серед працівників, контролю за декларуванням доходів і ввидатків тощо.

В процесі роботи буде створена антикорупційна рада в нашому ОТГ. Також, за необхідності, ми впровадимо й інші антикорупційні механізми, – додає заступник голови.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...