Підозрюваний у вбивстві болгарської студентки хоче державного адвоката

Туркмен Ельдар Астанов, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки Дішлі Елі Зії, хоче державного адвоката.

Він просив призначити йому державного захисника на третьому підготовчому засіданні в Івано-Франківському міському суді 6 грудня.

Перекладач, захисник підозрюваного та потерпілий, брат болгарки Дішлі Осман, на засідання не з’явилися.

Наразі потерпілий просить проводити судове засідання без його участі, — пояснив головуючий суддя Дмитро Руденко відсутність потерпілого.

Підозрюваний попросив суд призначити йому державного адвоката, бо його захисник, з яким він мав укласти договір, знаходиться у лікарні.

Судді ухвалили призначення підозрюваному Астанову захисника.

Розгляд справи відклали на 10:00 11 грудня.

 

Раніше, на засіданні 10 листопада, захисник Ельдара переконувала суддю, що хлопець не вбивав дівчину, а суд ухвалив продовжити тримання під вартою на 60 днів – до 7 січня 2018 року.

Пізніше, 26 листопада, підозрюваний заявив, що хоче змінити адвоката.

Довідка: з чого все почалося

24-річна студентка з Болгарії тимчасово проживала в Івано-Франківську та навчалася на 4-му курсі стоматологічного факультету ІФНМУ. Вона 1 червня пішла з дому та не повернулася. Подруга дівчини розповіла, що востаннє Еля Зію бачили в хлопця. Напередодні, 31 травня, студентка хотіла розлучитися з своїм хлопцем з Туркменістану. Опісля – зникла. У квартирі хлопця і дівчини правоохоронці провели обшук, але Еля Зію не знайшли. У поліцію друзі повідомили лише 5 червня, бо шукали самостійно. Від 5 червня тривають розшукові заходи правоохоронців. Майже тиждень правоохоронці шукали її всюди: опитували свідків знайомих і сусідів.

12 червня стало відомо, що поліцейські знайшли тіло дівчини на Рогатинщині. Серед головних підозрюваних – хлопець-іноземець Ельдар Астанов. Відтак, у той же день під міським відділком поліції зібралися друзі і знайомі підозрюваного. В причетність хлопця до злочину не вірять, попри те, що всі докази вказують на нього.

Напередодні в місті побував брат вбитої дівчини, який розповів нашим журналістам, що в непричетність її хлопця-одногрупника не вірить.

13 червня правоохоронці зібрали журналістів на брифінг, щоб розповісти подробиці жорстокого вбивства студентки з Болгарії, тіло якої знайшли в с. Світоч на Рогатинщині.

Пряма трансляція МІСТА з брифінгу:

14 червня в Івано-Франківському міському суді обрали запобіжний захід туркмену. Суд ухвалив застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів.

22 червня у суді розглянули апеляцію адвоката Тетяни Булін-Соколової , яка пропонувала змінити Ельдару Астанову запобіжний захід.

Апеляційний суд все-таки залишив без змін попереднє рішення та додав, що воно вже не підлягає оскарженню. Зазначимо, що максимальний термін покарання для Ельдара Астанова — 15 років за ґратами.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...

Comments are closed.

Loading...