На Прикарпатті за 2017 рік зовнішня торгівля зросла

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–жовтні 2017 р. становили 515,3 млн. дол. США, імпорту – 490,4 млн. дол. США. Проти січня–жовтня 2016 р. обсяги експорту збільшилися на 15,1%, імпорту – на 45,4%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 24,9 млн. дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,05.

Cеред регіонів України за обсягами експорту товарів область посіла 15 місце, імпорту – 13 місце.
Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти зі 102 країн світу.
Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Польщі, Туреччини, Російської Федерації, Чехії, Німеччини, Білорусі, Нідерландів, Італії, Словаччини.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 328,5 млн. дол. США або 63,8% від загальнообласного обсягу та збільшився у порівнянні з січнем–жовтнем 2016 р. на 23%. Про це повідомили в Головному управлінні статистики в Івано-Франківській області

У товарній структурі експорту області провідні позиції займали механічні та електричні машини, продукти рослинного походження, деревина та вироби з деревини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них.
В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Польщі, Румунії, Китаю, Італії, Чехії, Угорщини.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 305 млн. дол. США або 62,2% від загальнообласного обсягу імпорту, що на 20,6% більше, ніж за січень–жовтень 2016 р.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, мінеральних продуктів, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів, засобів наземного транспорту, крім залізничного.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...