У Франківську продовжують перевірку вентиляційних та димових каналів

Балансоутримувачі досі не надали акти справності та прочищення димових та вентиляційних каналів на 803 житлових будинки Івано-Франківська.

Газорозподільна компанія ПАТ «Івано-Франківськгаз» неодноразово зверталася до комунальників, власників будинків та міської влади з вимогою здійснити перевірки димовентканалів та щоразу роз’яснювала, яку загрозу для мешканців вони. Та станом на сьогодні питання не вирішене, повідомляють у прес-службі ПАТ «Івано-Франківськгаз».

Нагадуємо, при несправних димовентканалів, за наявності приладів примусової вентиляції, шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок — отруєння чадним газом.

З метою уникнення нещасного випадку, «Івано-Франківськгаз» у цих будинках розпочав проведення інвентаризації газових приладів та перевірку тяги в ДВК.

У разі відсутності тяги чи наявності зворотної тяги, наша компанія, згідно Правил безпеки системи газопостачання, змушена буде припинити подачу блакитного палива. Відновлення газопостачання  відбудеться тільки після проведення ремонтних робіт спеціалізованою організацією та надання нам актів справності ДВК, —  пояснює головний інженер Івано-Франківського відділення ПАТ «Івано-Франківськгаз» Андрій Струк.

Газовики також нагадують, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання п. 6: відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на балансоутримувачів чи голову ОСББ, у приватних будинках — на власників (орендарів). Саме балансоутримувач  перевіряє  справність димоходів та вентиляційних каналів або залучає фахівців сторонніх організацій (які мають дозвіл Держпраці на виконання відповідних робіт).

Власники приватних будинків також можуть самостійно перевіряти та прочищати ДВК, але тільки після одержання інструктажу і пам’ятки.

Список житлових будинків, на які відсутні акти справності та прочищення ДВК можна переглянути на сайті ПАТ «Івано-Франківськгаз».

Читайте також: Небезпека чадного газу: франківцям, які не пускають фахівців у квартири, перекриють газ

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...