Мед Атлант

В населених пунктах Івано-Франківщини зафіксували бактеріологічне забруднення питної води

Бактеріологічне забруднення питної води, що подавалась централізованими водопроводами, зареєстровано на комунальних водопроводах м. Долина, селищ Войнилів Калуського району, Отинія і Гвіздець Коломийського району. Окрім цього, фахівці зафіксували забруднення на відомчих водопроводах с. Дзвиняч філії ТзОВ «Уніплит» та Коршів Івано-Франківської дистанції Львівської залізниці, а також на сільських водопроводах сіл Турка Коломийського району і Добринів Рогатинського району.

Про це повідомляє  Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ.

Також працівники лабораторного центру ретельно дослідили воду за санітарно-хімічними показниками. Відтак, було взято 1340 проб води з комунальних водопровідів, з них 65 не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10. З сільських водопроводів взято 184 проби води і не відповідали вимогам 13 (7,07%).

З підвищеною загальною жорсткістю подавали воду споживачам комунальні водопроводи КП «Житловик» м. Бурштин і ДП «Рогатинводоканал» м. Рогатин та сільські водопроводи сіл Задністрянськ, Лани, Маріямпіль Галицького району.

Фахівці також зазначають, що введена в експлуатацію у 2012 році станція пом’якшення води в  м. Рогатині працює з перебоями, а на водопроводі КП «Житловик» питання будівництва станції пом’якшення води залишається не вирішеним протягом тривалого часу.

За показниками епідемічної безпеки у комунальних водопроводах – 58 з 1784 проб води не відповідали вимогам ДСанПіН.

Окрім цього, у 2017 році були проведені моніторингові дослідження води з централізованих і локальних водопроводів на визначення радіаційних показників питомої сумарної альфа- і бета- активності. Всього відібрано і досліджено 240 проб питної води з розподільчої мережі дитячих навчальних закладів, загальноосвітніх навчальних закладів, професійних ліцеїв та ряду централізованих водопроводів області. Досліджені проби води відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

З децентралізованих джерел водопостачання громадського користування у 2017 році відібрано і досліджено 426 проб води за санітарно-хімічними показниками та 422 проб за показниками епідемічної безпеки.

Питома вага проб води децентралізованих джерел водопостачання громадського користування, що не відповідала нормативам за санітарно-хімічними показниками склала 11,03 %, за бактеріологічними – 20,6 %.

Читайте також: Спеціалісти перевірили якість води в централізованих водопроводах

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...