На Івано-Франківщині закрили один з дитячих басейнів: люди обурені. ВІДЕО

Амбулаторію в селі Дзвиняч не можна назвати типовою. Вона одна з небагатьох в країні, в якій є плавальний басейн.

Побудували його ще більше двадцяти років тому, але повноцінно працювати комплекс почав тільки десять років тому — після капітального ремонту. Від тоді відвідувачів тут не було відбою, йдеться у сюжеті Подробиць.

Діти відвідували зі всього району. Я зробив аналіз за попередній 2016-2017 рік, відвідало 26 шкіл. Задоволення — я не можу вам переказати, яке в дітей було. Один басейн в районі — це просто було чудо!, — розповідає Роман Зінич , в.о. головного лікаря амбулаторії денний практики в селі Дзвиняч.

Вхід був безкоштовним, символічну суму платили тільки дорослі. Але місяць тому басейн закрили. Таке рішення прийняло керівництво Дзвиняцької територіальної громади, буквально на наступний день, після того як районна рада передала комплекс їм на баланс.

Було прийнято рішення владою у зв’язку з тим, що кошторисно дуже великі затрати для підігріву води, енергоносії. Було прийнято рішення — тимчасово призупинити функціонування басейну для того, щоб знайти спонсорів, відповідне функціонування з інших джерел, — переконує Роман Зінич , в.о. головного лікаря амбулаторії денний практики в селі Дзвиняч.

Місцеві жителі не приховують свого обурення.

Це не вкладається в голові. Коли створювалося ОТГ вони мали розуміти — чи зможуть вони це утримувати, чи не зможуть. Для чого ми маємо возити дітей у Франківськ, де і так переповнені басейни, коли ми маємо в себе під боком!, — обурена Ірина Суслик, мешканка села Солотвин.

Глава Солотвинської райлікарні, на балансі якої басейн перебував раніше, дивується – навіщо забрали об’єкт собі — а потім закрили.

А для чого брати, коли не можeте утримувати. До мене доходять такі слова, що шукають інвестора, продати, здати в оренду, а я проти цього, тому що той, хто візьме — воно вже буде для простих людей, а для дітей — закритий момент, — переконаний Манолій Піцуряк, головний лікар Солотвинської райлікарні, голова постійної комісії Івано-Франківської облради з питань охорони здоров’я.

Але ось голова ОТГ запевняє — віддавати басейн вони нікому не збираються. Мовляв, роботу призупинили тимчасово, щоб не влазити в борги. Адже день роботи басейну обходився в 4 тисячі гривень.

Ми вже прорахували і можемо запускати басейн хоч завтра, але справа в тому що, закінчення сезону — це березень місяць, і для того, аби нагріти воду треба два-три тижні, це займе час. Його запустити, витрати, кошти і потім знову злити воду в кінці березня — це не по-газдівськи, — стверджує Микола Волочий, голова Дзвиняцької ОТГ.

Але колишні власники басейну запевняють, що такий «простій» — може для басейну обернутися руйнуванням.

Якщо ми зараз декілька місяців його не відновимо, а якщо ми не відновимо його в зимовий період — я вже не знаю, чи восени нам вдасться повернути в режим функціонування, — застерігає Манолій Піцуряк, голова постійної комісії Івано- Франківської облради з питань охорони здоров’я.

Керівництво ОТГ така перспектива не лякає, кажуть — басейн вони запустять восени. Але його відвідування скоріше за все стане платним, навіть для дітей.

Читайте також: У Франківську з’явиться сучасний басейн. ФОТО

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...