Мед Атлант

Як запобігти переохолодженню та обмороженню у холодну погоду

Впродовж тижня, внаслідок переміщення через територію України двох активних циклонічних вихорів, на Прикарпатті знизиться температура повітря до 17-22 градусів морозу вночі і 10-1 градусів вдень. Жителям області слід знати, як вберегтися свій організм від переохолодження.

Холод згубно впливає у першу чергу на дрібні кровоносні судини людини. Від переохолодження організму у людини найбільше страждають кінцівки. Спочатку вони червоніють, потім біліють, у них відчувається поколювання і навіть біль.

При переохолодженні потерпілий не відчуває обмороженої частини тіла. Першими симптомами переохолодження є почуття втоми та сонливості. Людина, при зниженні в неї температури тіла на декілька градусів, втрачає свідомість, внаслідок чого швидко настає зупинка дихання і кровообігу. У таких випадках, ділянку тіла необхідно одразу обережно розтерти теплими руками до відновлення нормальної чутливості. Не можна розтирати снігом чи рукавицями, оскільки обморожена шкіра стає надто чутливою до пошкоджень. Потерпілого необхідно доставити у тепле місце і одразу ж звернутися за допомогою до медиків.

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді:

  • Не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла.
  • Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло, носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові.
  • Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.
  • Не носіть на морозі металевих, золотих і срібних прикрас, адже метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло. Можливе “прилипання” цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм.
  • Не дозволяйте обмороженому місцю знов замерзнути, це може призвести до більш значних пошкоджень.
  • Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа.

Якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду – для зігрівання. Ховайтеся від вітру. Перед виходом на мороз бажано поїсти , адже вам необхідна додаткова енергія.

Також слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню. Перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

До слова, нещодавно у ДСНС в Івано-Франківській області оприлюднили список пунктів обігріву, що діють на Прикарпатті.

Читайте також: З початку року прикарпатці сплатили більше 21 мільйона гривень на допомогу армії 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...