Туркмен, якого обвинувачують у вбивстві студентки, затягує час у суді. ФОТО

Сьогодні, 20 березня, в Івано-Франківському міському суді розпочалося засідання у справі Ельдара Астанова, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки. До зали суду доставили самого обвинуваченого.

Нагадаємо, підготовче слухання справи відбулося з сьомого разу. Окрім цього, суд застосував до уже обвинуваченого запобіжний захід — тримання під вартою до 13 квітня. Минулого засідання адвокат обвинувачено заявив, що не може захищати Астанова, бо той підписав договір з іншим захисником.

Справу слухає колегія суддів у складі Руденка (головуючий суддя), Зеленко та Деркач. В суді присутні уже два перекладачі. Також захисник Шкварок і прокурор Боровик.

На сьогоднішнє засідання з’явився прокурор Боровик, перекладач Голод. Адвокат Кінаш подала клопотання, що вона не є адвокатом Астанова. Суддя запитав чи уклав туркмен договір з адвокатом. Проте Ельдар заявив, що ні. Суддя запитав, чи не затягує обвинувачений судовий процес, бо це уже 5 місяців тягнеться.

У мене немає тут рідних. Це друга країна, — каже Ельдар Астанов.

Колегія суддів  роздумує над тим, аби залучити державного адвоката. Додамо, що без захисника засідання не може розпочатися. Сам ж Ельдар проти державного захисника. Хоче шукати приватного. Але суд таке клопотання відхилив.

Наступне засідання перенесли на 11 квітня. Час: 11.30.

Довідка: з чого все почалося

24-річна студентка з Болгарії тимчасово проживала в Івано-Франківську та навчалася на 4-му курсі стоматологічного факультету ІФНМУ. Вона 1 червня пішла з дому та не повернулася. Подруга дівчини розповіла, що востаннє Еля Зію бачили в хлопця. Напередодні, 31 травня, студентка хотіла розлучитися з своїм хлопцем з Туркменістану. Опісля – зникла. У квартирі хлопця і дівчини правоохоронці провели обшук, але Еля Зію не знайшли. У поліцію друзі повідомили лише 5 червня, бо шукали самостійно. Від 5 червня тривають розшукові заходи правоохоронців. Майже тиждень правоохоронці шукали її всюди: опитували свідків знайомих і сусідів.

12 червня стало відомо, що поліцейські знайшли тіло дівчини на Рогатинщині. Серед головних підозрюваних – хлопець-іноземець Ельдар Астанов. Відтак, у той же день під міським відділком поліції зібралися друзі і знайомі підозрюваного. В причетність хлопця до злочину не вірять, попри те, що всі докази вказують на нього.

Напередодні в місті побував брат вбитої дівчини, який розповів нашим журналістам, що в непричетність її хлопця-одногрупника не вірить.

13 червня правоохоронці зібрали журналістів на брифінг, щоб розповісти подробиці жорстокого вбивства студентки з Болгарії, тіло якої знайшли в с. Світоч на Рогатинщині.

Пряма трансляція МІСТА з брифінгу:

14 червня в Івано-Франківському міському суді обрали запобіжний захід туркмену. Суд ухвалив застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів.

22 червня у суді розглянули апеляцію адвоката Тетяни Булін-Соколової , яка пропонувала змінити Ельдару Астанову запобіжний захід.

Апеляційний суд все-таки залишив без змін попереднє рішення та додав, що воно вже не підлягає оскарженню. Зазначимо, що максимальний термін покарання для Ельдара Астанова — 15 років за ґратами.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...