Мед Атлант

Децентралізація освіти: Болехів і Яремче отримають 10 мільйонів субвенції

Додатково до визначеного Законом “Про Державний бюджет України на 2018 рік” обсягу освітньої субвенції Болехів отримає ‒ 6 млн. грн, а Яремче ‒ 4 млн. грн.

Уряд розпочав перерозподіл освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році. На його засіданні було прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України “Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році”. Прийняття цього нормативно-правового акту спричинене дефіцитом освітньої субвенції та критичним станом виплат заробітних плат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти в окремих містах та об’єднаних територіальних громадах.

У засіданні Кабінету Міністрів взяв участь виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, оскільки АМУ раніше зверталась до прем’єр-міністра України та Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти щодо необхідності перегляду обсягів освітньої субвенції до початку відпускного періоду в освіті та потреби внесення змін у формулу її розрахунку. Олександр Слобожан подякував від Асоціації міст України уряду за розуміння необхідності проведення вчасних виплат педагогам та сподівається, що такий перерозподіл стане початком перегляду обсягів освітньої субвенції містам та ОТГ у 2018 році.

Додатково до визначеного Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” обсягу освітньої субвенції Болехів отримає ‒ 6 млн. грн, Яремче ‒ 4 млн. грн. Усього обсяг освітньої субвенції для об’єднаних територіальних громад та міст збільшено на 23,3 млн. гривень.

Міський голова Болехова Богдан Мельник у розмові з журналістом газети “Галичина” звернув увагу, що проблема з виплатою зарплати педагогічним працівникам за кошти державної освітньої субвенції загострилася з початку року, тому що розрахунки показали, що недостатньо грошей було заплановано в Державному бюджеті на субвенцію освітянам для міста Болехова:

“Ми доказали спільно з Асоціацією міст України та Івано-Франківським регіональним відділенням зокрема і профільними департаментами ОДА, що при розрахунку було допущено помилки. Міністерства освіти і науки та фінансів почули нас. І Болехову виділено додатково 6 млн. грн. Цих коштів вистачить для виплат відпускних педагогічним працівникам і для оплати їхньої праці уже з вересня. Ближче до завершення року нам може знову не вистачати грошей. Але аналізуватимемо це з початку навчального року, коли буде проведено нове тарифікування педагогічних навантажень у школах. І відповідно буде зроблено нові розрахунки. Сподіваюся, що ми зуміємо зробити все для того, аби педагогічні працівники були забезпечені заробітною платою до кінця року”.

Мер Яремча Василь Онутчак подякував Асоціації міст України, Івано-Франківській обласній раді й облдержадміністрації, які клопотали перед вищою владою про перерозподіл освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

“У Яремчі тільки на виплату зарплати за травень і відпускних педагогічним працівникам потрібно 6 млн. грн. Загалом до кінця року не вистачало 9 млн. 600 тис. грн., з яких уже 4 млн. нам буде спрямовано. Тому частково вирішено питання оплати праці освітян. Таке рішення уряду зніме соціальну напругу, яка виникала внаслідок прогнозованої невиплати заробітної плати та відпускних освітянам Яремчанщини”.

Але це тимчасове вирішення питання, вважає міський голова. На його думку, потрібно із врахуванням закону про статус гірських населених пунктів звертати більше уваги на педагогічних працівників, які працюють в особливих гірських умовах.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук  наголосив:

“Розвиток громади та успішність секторальних реформ залежать від чіткого розмежування відповідальності за делеговані державою повноваження та можливість планувати видатки на розвиток не за принципом бюджетних залишків. Ці процеси взаємозалежні, оскільки, коли виникає загроза невиплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, органи місцевого самоврядування змушені з власних джерел покривати ці видатки, зменшуючи фінансування соціально-економічного розвитку, що потребує громада. Напрацювання регіонального відділення Асоціації міст України спільно із профільними департаментами ОДА щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати сьогодні має відображення в рішенні уряду в частині додаткових коштів, які є необхідністю”.

Читайте також: Піаритись і заробляти: як нардепи з Прикарпаття державні кошти використовують

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...