Арматурний завод довів підстанцію до жахливого стану: франківці можуть залишитися без води і світла

Причиною масових вимкнень може стати ПрАТ “Івано-Франківський арматурний завод”. Зокрема без води і світла може залишитись значна частина Івано-Франківська, а жоден літак не злетить і не зможе сісти у міському аеропорту.

Все тому, що ПрАТ “Івано-Франківський арматурний завод” довів підстанцію, яка знаходиться на його балансі, до критичного стану та заборгував за світло майже 1,5 мільйони гривень, пояснюють в АТ “Прикарпаттяобленерго”.

За даними енергетиків, на підстанції “Арматурний завод” виявили ряд серйозних дефектів, які, якщо їх негайно не усунути, незворотньо призведуть до аварійних вимкнень. На сьогодні в роботі залишається лише один трансформатор, теж з дефектами. Відповідного кваліфікованого персоналу, щоб ліквідувати несправності, на заводі немає. Все це пришвидшує знос обладнання, робить підстанцію чутливою до зовнішніх впливів, що в рази посилює ризик виникнення серйозних аварій.

В енергопостачальній компанії повідомляють, що окрім самого заводу, від підстанції також здійснюється електропостачання таких стратегічних споживачів, як Міжнародний аеропорт “Івано-Франківськ”, КП “Івано-Франківськводоекотехпром”, ПАТ “Івано-Франківський м’ясокомбінат”, військової частини № 1349 і близько 5 тисяч мешканців міста. Якщо на підстанції “Арматурний завод” станеться аварія – всі вони в один момент залишаться без електроенергії, робота підприємств повністю зупиниться. КП “Івано-Франківськводоекотехпром” обслуговує близько 253 тисяч споживачів, які можуть залишитись без води. Міжнародний аеропорт “Івано-Франківськ” не зможе прийняти щоденні рейси, один із яких міжнародний. ПАТ “Івано-Франківський м’ясокомбінат” зазнає суттєвих фінансових втрат.

Підстанція знаходиться на балансі та на території ПрАТ “Івано-Франківський арматурний завод”, тому обслуговує її персонал заводу. Спеціалістів-енергетиків обленерго на територію підстанції не допускають навіть для проведення ремонту, очевидно побоюючись, що завод від’єднають від мережі за тримісячний борг. У компанії повідомляють, що завод заборгував за електроенергію майже 1,5 мільйони гривень. Підприємство систематично боргує за світло протягом 2017-2018 років. Численні переговори про дотримання термінів і розмірів оплати за спожиту електроенергію, гарантійні листи щодо оплати результатів не дають – борг росте.

Не дають результатів також звернення енергетиків до заводу з проханням ліквідувати пошкодження на підстанції – звернення залишаються без розгляду та відповіді. АТ “Прикарпаттяобленерго” направило листи представникам органів влади та наглядових органів з проханням допомогти змінити ситуацію, що склалась, – йдеться у повідомленні обленерго.

У компанії не втрачають надію, що керівництво ПАТ “Івано-Франківський арматурний завод” здійснить всі необхідні заходи щодо негайного погашення заборгованості та ремонту на підстанції. Фахівці обленерго в свою чергу заявляють про готовність йти на розумні компроміси у питанні оплати заборгованості, а також до співпраці щодо обслуговування підстанції, якщо персонал заводу самостійно не зможе забезпечити надійний та якісний ремонт обладнання.

Нагадаємо,  раніше   МІСТО писало, що ПАТ “Івано-Франківський арматурний завод” під загрозою вимкнення електроенергії. 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...