“Хамерман знищує віруси” розповіли про оголений скандал, традиційні цінності та погрози. ВІДЕО

“Хамерман знищує віруси” – український гурт, відомий епатажними костюмами та зухвалими текстами. На нещодавньому фестивалі Porto Franko в Івано-Франківську музиканти спричинили скандал, вийшовши на сцену майже оголеними. Мер міста Руслан Марцінків запропонував освятити Палац Потоцьких після виступу ХЗВ, а поліція відкрила справу за статтею “хуліганство”.

“Апостроф.Лайм” поспілкувався з солістами гурту Альбертом Цукренком і Володимиром Пахолюком про цей випадок, про традиційні цінності, ненормативну лексику і т.д.

– Ви сьогодні дуже скромно одягнені. Це якось пов’язано з мером Івано-Франківська?

Альберт Цукренко: Ні, жодним чином. Наші костюми заплановані більш ніж на місяць наперед. Ми виступали у цьому вбранні в Харкові два дні після Франківська.

– Ви взагалі очікували такого резонансу? Відлуння не вщухає.

Володимир Пахолюк: Ми очікували такого ажіотажу й цікавості до гурту ще з 1999 року. Власне, коли ми планувати брати участь у фестивалі “Червона рута”, то думали, що якось так воно й буде. Але історія розпорядилася інакше – відбулася затримка на 21 рік (сміється).

А. Ц. Насправді в нас є друг, який напророкував, що ми станемо зірками десь так у 2018 році.

В. П. Серйозно?

А. Ц. Ні (сміються).

– Назва гурту каже, що ви боретеся з вірусом. Цей вірус – святенництво?

В. П. Насправді ми ні з чим не боремося, бо нам не під силу перемогти речі, з якими дійсно треба боротися. Це може зробити лише Творець, ми ж всіляко доносимо людям той факт, в якій ср*ці вони знаходяться, й загалом закликаємо їх змінитися.

– І демонструєте її заодно.

В. П. Безумовно.

А. Ц. Ви знаходитесь ось тут (сміється).

 Ви не узгоджували з організаторами Porto Franko дрес-код абощо?

А. Ц. Ні, на таких умовах ми не виступали би. Це фестиваль сучасного мистецтва, тож було б смішно узгоджувати одяг із організаторами, комісією при мерії чи ще з кимось подібним.

В. П. Ну принаймні не за ці гроші, яких ми, до речі, не отримали.

– Правда?

В. П. Звичайно. Ми виступили на Porto Franko безкоштовно, виключно з поваги до організаторів, які роблять велику справу. Ну і Григор’єв – наш великий творчий спонсор. Два роки тому, коли ми відзначали рік Хамермана за китайським календарем, він підігнав нам китайський хор для шоу “20 років у адекваті”. Можливо, нам вдасться втілити ще якісь проекти, тому маємо те, що маємо.

– Шанувальники Porto Franko звинуватили вас у тому, що чимало спонсорів фестивалю пішли від нього або ж збираються це зробити. Що б ви на це відповіли?

А. Ц. Це об’єктивно пов’язано з нашим виступом.

В. П. Проте ви ж пригадуєте відоме інтерв’ю Фредді Мерк’юрі, в якому він звинуватив у своїх проблемах зі СНІДом не коханців-гомосексуалів, а спецслужби, які заразили цим вірусом всю Африку. Тож, хлопці, проблема взагалі-то не в нас, ми просто стали лакмусовим папірцем, який відкрив вам очі на ситуацію.

– За 21 рік концертної діяльності ще десь хтось погрожував освятити після вас сцену?

А. Ц. Ні, це прецедент. Всяке траплялося, були спроби фізичного насильства, але вперше таку медіаістерику роздув представник влади.

– Про що, на вашу думку, це може свідчити? Адже за нього проголосувала більшість містян, а за час перебування на посаді Руслан Марцінків не раз вчиняв переполох своїми, скажімо так, специфічними поглядами на мораль, культуру й релігію.

В. П. Гадаю, це ніяк не пов’язано ані з мораллю, ані тим більше з релігією. Справа в уявленні людини про межі дозволеного. Є дуже багато переконаних у тому, що вони мають право вламуватися на чужу територію, диктувати свої правила й розказувати нам, в яких позах ї*атися, які спиртні напої вживати й чи вживати взагалі. Так, є люди, які не ходять на концерти, не займаються сексом і при цьому вважають, що мають право розказувати іншим, як це потрібно робити.

А. Ц. Для цього існує спеціальний термін – експансивний конформізм. Така людина не просто хоче злитися з комфортним для неї найближчим середовищем, а ще й прагне змусити решту стати такими ж. Тобто інші мають відповідати її поглядам на моральність, етику й так далі.

В. П. Наявність іншого для цих людей неприпустима, тобто весь світ складається з них. А якщо й з’являється щось інше, то це треба перекроїти під власне лекало.

Повний текст інтерв’ю читайте на Apostrophe.ua або дивіться відео:

Нагадаємо, 14 червня у палаці Потоцьких гурт “Хамерман Знищує Віруси” (“ХЗВ”), які називають себе “найадекватнішим гуртом України”, спільно з китайським хором “Дін-Дон” подарували франківцям шоу. Правда, свої “костюми” гурт створює з підручних матеріалів. Цього разу один з музикантів мав лише панчоху, що прикрила статевий орган, інший прикривався двома картонними коробками. Після події  у палаці Потоцьких, місце  мають освятити. Таке доручення дав міський голова Руслан Марцінків.

Зокрема вихідними нардеп Борислав Береза звернувся до керівника Нацполіції України, залишивши у мережі гнівний пост про дії поліції і їхнє не розуміння сучасного мистецтва.Голова національної поліції України Сергій Князєв повідомив, що кримінальне провадження проти організаторів фестивалю Porto Franko закриють. Начальник поліції  Прикарпаття Володимир Голубош заявив, що осіб притягнуть до відповідальності, якщо слідчий виявить склад злочину.

Читайте також: Майкл Щур висміяв позицію з освяченням палацу Потоцьких через виступ оголеного гурту. ВІДЕО

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...