Невидиме порушення. У Франківську незаконний пункт по металу “кришують”? ВІДЕОСЮЖЕТ

В Івано-Франківську діє понад півсотні незаконних пунктів по здачі металу. МІСТО спільно з муніципальною вартою уже не вперше провели рейд. Цього разу конкретно зорієнтувалися  на пункт, що розміщений на вул. Мазепи. Ми уже сюди навідувалися, але попри незаконність його і досі не закрили. 

Те, що таких “точок у Франківську вистачає чи не на кожній вулиці не секрет. Більше того, про них знають всі. Поліція у тому числі. Правда, незаконності у їх функціонуванню не бачать. Про це свідчать відписки з поліції на конкретні звернення з доказами. Це дозволяє недобросовісним підприємцям, котрі скуповують брухт, навіть не ховатися. Адже на під’їзді до кожного пункту встановлений банер, а ще висвітлений номер телефону. Правда, дехто з працівників намагається відсиджуватися і виходити на  пункт лише через телефонний дзвінок. Та не в  нашому випадку з пунктом на  Мазепи. Тут двері відчинені, так би мовити. Чоловік, який приймає брухт, є на місці. І дякувати Богу, що мирний. Адже минулого  рейду нашій знімальній групі і “муніципалу” ледь не  розбили голову за прихід  “у гості” (Ред. – відео подаємо нижче).

Попри все, за нелегальні пункти прийому металобрухту  передбачена адміністративна і кримінальна  відповідальність. Більше того, щодо  заліза, як в народі кажуть, є цілий Закон України “Про металобрухт”. Він регулює відносини, що виникають у процесі здійснення операцій з металобрухтом, який є найважливішою стратегічною та енергозберігаючою сировиною для металургійного виробництва, і спрямований на захист інтересів підприємств вітчизняної металургійної галузі та забезпечення екологічної безпеки довкілля при утворенні, збиранні та використанні металобрухту.
Більша половина, якщо не  всі, з цих пунктів не мають ні відповідної реєстрації, ні касового  апарату… “Муніципали” впевнені, що через  такі пункти якраз виживають особи,  що зловживають спиртними  напоями. Вони крадуть  люки та  решітки. Крім комунального майна обкрадають і домашні господарства. Потім, здавши залізо, отримують гроші на придбання сурогату. Екс-керівник КП  “Муніципальна варта” Богдан Кухарук каже, що це  замкнуте коло, тільки  чомусь  до  кінця його не бачить поліція. Бо скільки б  звернень не писали, отримують у відповідь бюрократичну відписку, а не виявлений і закритий пункт. Адже “муніципали” не мають законного права здійснювати  це самі.
Власне, з пунктом на Мазепи така ж  історія. Ми приїхали зранку. Чекали і спостерігали не видаючи себе. І дочекалися: чоловік у торбі несе щось до будки. Його зустрічає працівник. Проводить у середину. Заходимо й ми. Працівник пункту  (Ред. – якщо його можна так назвати, бо законних підстав ми не побачили)  шокований. Одразу почувається погано. Кудись телефонує. Гість з металом тим часом тікає, бо  не  хоче “світитися” на камеру. Власник то є, то нема, за словами працівника. Викликаємо патрульну поліцію. Чекаємо. Приїжджають  і  намагаються пояснити,  що якщо чоловік не представиться, то його затримають на три години по закону – для встановлення особи. Через деякий час “впрошувань” називає себе, а от власника – ні. Лише по  телефону питає,  що робити. Так як це  не компетенція патрульних, вони  викликають на місце слідчих. Їхали довго,  щоб задокументувати факт, але прибули. Поки спілкувалися, ще один чоловік несе метал. Нашої знімальної групи уже не було, аби  це показати, але ми довіряємо  “муніципалам”, з якими проводили рейд. Зрештою, слідчі свою роботу зробили, а далі з`ясування обставин. Як то  кажуть,  що знали, те і довідалися: за  місць стає відомо,  що порушень не виявлено, хоч ми  їх демонструємо вам  у відео просто зараз:

Додамо,  що випадки крадіжок каналізаційних люків, ліфтового обладнання, проводів ліній електропостачання та інших виробів, які можна здати на металобрухт, можна вважати замахом на вбивство. З цим  погоджується і Кухарук. На його думку, необхідно раз і назавжди зупинити це свавілля.
Відповідальність за незаконну  пункти призначена згідно  ст. 213 ККУ (Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом).
Відео рейду за  травень 2018 року:

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...