Мед Атлант

Медведчук розповів, чому просить суд заборонити книгу про Василя Стуса

Депутат від фракції «Опозиційна платформа — за життя» та кум Володимира Путіна Віктор Медведчук пояснив, чому вимагає через суд заборонити книгу журналіста Вахтанга Кіпіані про Василя Стуса. Сам журналіст змінювати свою позицію не планує.

Медведчук позивається до суду проти Кіпіані щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, повідомляє “Громадське“.

Йдеться про книгу «Правда Василя Стуса», опубліковану журналістом у травні. У ній розповідається про останні п‘ять років життя українського поета та дисидента. Згадується там і про судовий процес над Стусом, інтереси якого, попри спротив самого поета, представляв Медведчук.

«Нічого надзвичайного поза тим, що ми знаємо про Медведчука, там немає, просто все це зафіксовано в одній книзі. Відповідно, тема Стуса — це його (Медведчука — ред.) больова точка. Він говорить, що його Стус не цікавить — але це брехня», — розповів hromadske Кіпіані.

Віктор Медведчук у коментарі hromadske заявив, що подав позов проти Кіпіані, бо, на його думку, інформація в книзі не відповідає дійсності.

«Якщо людина дозволяє собі висловлювання, які не відповідають дійсності, то це є предметом судового розгляду для захисту честі та гідності, я так вчиняв завжди і буду робити в майбутньому», — сказав Медведчук.

Натомість Кіпіані вважає, що позов є тиском на свободу слова:

«Є позов щодо 9 епізодів цих статей, які Медведчук вважає такими, що порочать його блискучу честь, гідність та ділову репутацію. Як на мене — це є прямим тиском на свободу слова. Тому що в цих 9 пунктах сім є так званими оціночними судженнями, тобто тут немає чого заперечувати, бо я так думаю і не збираюся відмовлятися від думки. Щодо двох — там треба говорити з адвокатами, які вважають, що треба буде доводити, що не те малося на увазі. Всі ці позови стосуються моїх оціночних суджень ролі Медведчука у судовому процесі, його особистих якостей, мотивів поведінки», — сказав журналіст.

Кіпіані наголосив, що не планує відмовлятися від своїх слів, та нагадав, що у Медведчука було чотири кримінальні процеси, де він захищав дисидентів. Журналіст стверджує, що їх доручали не всім адвокатам, а тільки тим, яким радянська влада довіряла і яких «вважала контрольованими».

Двоє з них загинули в таборах за нез’ясованих обставин: Юрій Литвин та Василь Стус. Обидва отримали максимальні терміни — по 15 років, обидва залишили свої короткі відгуки про Медведчука. Юрій Литвин назвав адвоката заангажованим, Василь Стус сказав, що в подібних процесах адвокатам надається роль другого прокурора.

Нагадаємо, наприкінці серпня стало відомо, що Віктор Медведчук подав до суду на Вахтанга Кіпіані з вимогою заборонити розповсюдження книги «Правда Василя Стуса», яка створена журналістом спільно з Видавництвом Vivat.

У книзі є епізод про судовий процес над дисидентом у 1980 році. Суд проходив за зачиненими дверима, під час оголошення вироку Стуса видалили із зали і вирок зачитали без нього. Стуса засудили до 10 років примусових робіт і 5 років заслання. У таборі він помер. Тоді Медведчук визнав обвинувачення «правомірними».

За офіційною інформацією, причина смерті — зупинка серця. Товариш Стуса, також колишній політв’язень Василь Овсієнко, висував припущення про загибель від удару карцерними нарами, імовірно, зумисне влаштованому наглядачами.

Перше засідання у справі про захист честі і гідності щодо книги Кіпіані відбудеться 2 жовтня 2019 року в Дарницькому суді Києва.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...