Цей день в історії. 9 вересня. СЛАЙДШОУ

9 вересня  – Міжнародний день краси.

XX століття стало революційним у сфері косметології. Міжнародний комітет естетики і косметології СІДЕСКО проявив ініціативу створення Міжнародного дня краси.
З 1995 року в цей день у світі особливо вітається все гарне, прекрасне, що приносить естетичне і моральне задоволення. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси.
У 1776 –му   затверджено нову назву Об’єднаних Колоній Америки – “Сполучені Штати Америки”.

Сполучені Штати Америки були утворені в 1776 році при об’єднанні тринадцяти британських колоній, що оголосили про свою незалежність.

Складаються з 50 штатів: Аляски, Гаваїв і 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Канадою і Мексикою. Крім того, виділено федеральний (столичний) округ Колумбія. Володіння США: Віргінські о-ви у Вест-Індії, Східне Самоа, Гуам та інші острови в Океанії.

У 1911 році  в Англії почала діяти авіапошта.

1913-й  – у Києві над Сирецьким аеродромом військовий льотчик Петро Нестеров перший у світі виконав замкнуту криву у вертикальній площині, названу згодом “петлею Нестерова”, або “мертвою петлею”.  Цим маневром Нестеров започаткував вищий пілотаж.

В  1920- му   створено Київський авіаційний завод.

1961-й  – у Києві відбувся перший виступ Українського державного балету на льоду.

В 1963 році  у Китаї вперше в неволі народилося дитинча гігантської панди.

В  2006 році відбувся   політ у космос першої жінки українського походження, американської астронавтки Гайдемарі Стефанишин-Пайпер.

Дочка українських емігрантів Стефанишин-Пайпер відповідала за встановлення на МКС нових сонячних батарей.  Гайдемарі стала восьмою жінкою – астронавтом НАСА, що здійснила вихід у відкритий космос.

Цього дня народилися:

В  1769-му народився   Іван Котляревський, український письменник, поет і драматург, основоположник сучасної української літератури.

Loading...