Мед Атлант

У Делятинському лісгоспі учні шкільних лісництв долучилися до збору жолудя

Школярі Ланчинецького, Білоославського та Чорноославського шкільних лісництв разом з лісівниками  Делятинського лісгоспу зібрали 100 кг жолудя дуба звичайного.

Насіння відправлять у Львівську лісонасінневу лабораторію, де фахівці встановлять клас якості.

Юні лісівники багато можуть розповідати про цінність дуба, умови заготівлі, посадки та догляду за ним. Адже для більшості з них – це улюблене дерево. Символ могутності та довголіття.

Учениця Чорноославського шкільного лісництва каже, що починати збирати жолуді найкраще в кінці вересня і аж до середини листопада. Перевага при заготівлі віддається деревам, що мають кращі спадкові властивості.

Інженер лісових культур Василь Лубів зауважує, що для зібраних жолудів важливим є рівень вологи. «Свіжозібрані жолуді можуть мати вологість від 60 до 100%. При вологості нижче 50% жолуді втрачають схожість. Тому, задля кращого збереження вологи, ми укладаємо жолуді у дерев’яні ящики або невисокі кошики, пересипаючи їх піском», – уточнює лісівник.

Щоб перевірити жолуді на схожість, потрібно помістити їх у відро з водою, – додає учениця Ланчинецького шкільного лісництва. – “Мертві” жолуді спливуть, а “живі” опустяться на дно.

Найкраще висівати жолуді навесні. У разі висівання їх восени, лісівникам доведеться вжити заходів із захисту насіння від гризунів, вимерзання і пошкодження молодих сходів заморозками навесні. При вирощуванні сіянців дуба важливим є своєчасна боротьба з бур’янами та борошнистою росою.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...