Калуська районна рада запустила ліквідацію протитуберкульозного диспансеру. ВІДЕО

Вірогідно, заклад для лікування хворих на туберкульоз жителів міста і району буде збережено, але в урізаному вигляді, без стаціонару у Войнилові.

Цього тижня відбулося засідання позачергової сесії Калуської районної ради. Приводом для його проведення стало майбутнє Калуського протитуберкульозного диспансеру. Як виявилося, часу на реформування закладу охорони здоров’я немає, відтак районна рада опинилася перед вибором: або ліквідувати диспансер, або з 1 квітня фінансувати його самостійно. Насправді, вибору в райради не було: незабезпеченість по зарплаті на цей рік становить 3 млн гривень. Відтак жодних ресурсів для того, щоб «потягнути» ще й протитуберкульозний диспансер, районний бюджет не має, пишуть “Вікна“.

На розгляд сесії винесли проєкт рішення «Про припинення Калуського протитуберкульозного диспансеру». Як випливає з преамбули, рішення продиктоване медичною реформою та припиненням видатків із обласного бюджету на фінансування протитуберкульозного диспансеру з 1 квітня цього року. А ліквідація відбувається за пропозицією Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

У обговоренні цього питання взяли участь представники Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, які пояснювали безальтернативність рішення про ліквідацію медичного закладу. За словами заступника директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимира Чемного, з 1 квітня фінансування закладів охорони здоров’я, які надають допомогу вторинного і третинного рівнів, буде залежати від Національної служби здоров’я України і відбуватиметься відповідно до укладених договорів, а місцеві органи влади мають забезпечувати видатки на енергоносії. Для укладання угоди з НСЗУ заклади мають бути перетворені на комунальні некомерційні підприємства. В області є п’ять протитуберкульозних диспансерів у районах. З них три вчасно змінили свій статус (у Долині, Косові і Тисмениці), ще два – Калуський і Коломийський — не встигають це зробити (для фінансування з 1 квітня потрібно подати документи в НСЗУ до 23 лютого) і, відповідно, не зможуть укласти угоду. Відтак заклади не будуть фінансуватися, а тому не зможуть функціонувати.

Як зазначив Володимир Чемний, свого часу проходила робота над об’єднанням усіх протитуберкульозних диспансерів області в одну структуру, на зразок станцій швидкої медичної допомоги. Проте тоді «не було бачення депутатського корпусу районних рад».

Представники обласного департаменту частину відповідальності поклали на районну владу. Так, за словами Володимира Чемного, в липні минулого року департамент звертався до районної ради з пропозицією перетворити протитуберкульозний диспансер на комунальне некомерційне  підприємство, але цього зроблено не було. Утім, як зазначив голова районної ради Віктор Гільтайчук, депутати приймали рішення, які пропонувала область, причому — вчасно. Так, 20 червня минулого року Калуська районна рада затвердила рішення про передачу Калуського протитуберкульозного диспансеру у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області. Згодом, у жовтні, внесла до нього зміни, передавши на баланс обласної ради цілісний майновий комплекс Калуського протитуберкульозного диспансеру. 20 грудня обласна рада своїм рішенням прийняла диспансер у спільну власність громад області.  Зараз обласна рада планує відмовитися від Калуського диспансеру: на її сайті вже оприлюднили проєкт рішення про втрату чинності рішення від 20 грудня. Тобто, утримувати диспансер за рахунок обласного бюджету після 1 квітня не планують.

Loading...