Спортсмен та патрульний з Калуша взяв участь у чемпіонаті Європи з рогейну. ФОТО

22 квітня в італійському місті Сан-Джиміньяно проходив чемпіонат Європи з рогейну. В складі збірної України виступив калушанин Сергій Моспан.

На цьогорічному чемпіонаті Європи у складі збірної України взяли участь 4 прикарпатця: з міста Калуш, міста Яремче, села Татарів і села Підпечери.

Сергій Моспан –  дворазовий чемпіон світу та Європи з рогейну, інспектор патрульної поліції Івано-Франківська та один із учасників чемпіонату. Калушанин поділився з журналістами МІСТА своїми враженнями та заслугами.

Він розповів, що в попередніх чемпіонатах бігав у категорії юніорів до 23 років. Тоді здобував у більшості перші місця. У цьогорічному чемпіонаті Європи вперше брав участь у елітній групі 24-40 років. Сергій здобув 8 місце, враховуючи, що учасників було більше трьохсот, та змаганнями задоволений.

Змагання пройшли чудово. Ми пробігли понад 100 км. Також вразила надзвичайно гарна місцевість“, – каже спортсмен.

До слова, нещодавно прикарпатець отримав відзнаку кращого спортсмена Калуша та області.

Довідково:

Рогейн та рогейнінг (англ. rogaining) — вид спорту, близький спортивному орієнтуванню, пригодницьким перегонам, гірським марафонам та іншим видам спорту. Формально його можна вважати командним добовим орієнтуванням по вибору, хоча насправді він значно відрізняється від класичного спортивного орієнтування.

Рогейн в його класичному 24-годинному варіанті — командний вид спорту. Міжнародний стандарт передбачає участь у змаганнях з рогейну команд чисельністю від двох до п’яти осіб, які не мають права розділятися на дистанції. Основне завдання — набрати за обмежений проміжок часу (зазвичай 24 години, але змагання проводяться і в скороченому форматі — 6, 8, 10, 12 годин) максимальну суму очок, які присуджуються за відвідування контрольних пунктів, встановлених на місцевості.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...