У Франківську обговорили питання заборони російських інтернет-ресурсів
06 Липня, 16:20
Поділитись статтею
Сьогодні, 6 липня, в “Urban Space 100” відбулася публічна дискусія на тему “Свобода висловлювання в інтернеті vs безпека держави: як знайти баланс в умовах російської агресії?”.
На зустрічі обговорили актуальне на сьогодні питання заборони російських інтернет-ресурсів та вплив такого рішення на супільство.
Учасниками дискусії стали відомі в місті медійники, бізнесмени та активісти: Наталія Сербин, Сергій Борис, Сергій Фіцак, Максим Зелевський та медіа-експерт зі столиці Віталій Мороз.
В ході обговорення дійшли висновку, що такий указ Президента має як позитивні, так і негативні наслідки.
Негативним, на їхню думку, стало те, що заборона обірвала налагоджену комунікацію людей, адже російськими ресурсами користувалися тисячі українців. Там вони спілкувалися одне з одним, хтось “просував” свій бізнес тощо. Заборона порушила загальний ланцюг комунікації, запевняють вони.
“Це була, так би мовити, хірургічна операція. Людей просто позбавили частини їхнього життя”, — висловився модератор заходу, громадський активіст Віктор Загреба.
Позитивними наслідками, на думку дискусантів, є те, що заборона мала на меті вберегти суспільство від того, що його дані просто могли вільно “злити” в інтернет.
“Користувачі не знають, що до каналів комунікації більшості державних структур з громадянами соцмедіа не належать. Вони спілкуються через гарячі лінії, сайти тощо. Тобто якщо ви тегнете СБУ в пості, то не варто очікувати на моментальну реакцію. Законом така комунікація не регулюється”, — висловився медіа-експерт Віталій Мороз.
Загалом дискусанти дійшли висновку, що такий крок влада зробила непродумано. Спершу потрібно було створити український аналог та дати користувачам можливість вибору.
Читайте також: До чого призведе заборона найпопулярнішої бухгалтерської програми 1 С: думки місцевих експертів
Поділитись статтею