Мед Атлант

Об’єднання церков в Україні: що думають українці

Соціологічна група “Рейтинг” нещодавно провела опитування про те, чи хотіли б українські віряни створити Єдину Помісну Церкву.

До 1029-ї річниці хрещення Русі-України у Києві відбулися урочисті заходи, зокрема 27 липня у центрі столиці пройшла хресна хода УПЦ (МП), а 28  липня— літургія і хресна хода УПЦ (КП). Питання про об’єднання церков уже не вперше пропонують на обговорення, і якщо порівнювати з попередніми роками, певні зміни в громадській думці вже відбулися.

Так, згідно з результатами дослідження соціологічної групи “Рейтинг”, 37% українців підтримують об’єднання церков, у 2014 році таких було 34%, пише “24 канал”. Проти створення єдиної помісної церкви виступили 18% опитаних, а в 2014 році таких було значно більше — 25%. Ще по 23% українців не визначилися або байдуже до цього ставляться.

Найбільшу підтримку створення Єдиної помісної церкви висловили представники Української греко-католицької церкви (66%) і Української православної церкви Київського патріархату (61%). Натомість серед прихожан Української православної церкви (Московського патріархату) більше противників цієї ідеї (42%), ніж прихильників (23%).

Об’єднання Церков має найбільшу підтримку на заході країни (61%). У центрі цю ідею підтримують 40%, не підтримують 17%, 43% не мають позиції. На півдні за створення Єдиної церкви 24% українців, проти – 25%. На сході України ця ідея майже не має підтримки: лише 11% – за, проти – 20%.

Ідею об’єднання Церков більш схильні підтримувати респонденти старшого віку, жінки, люди з вищою освітою і більш забезпечені.

Дві третини тих, хто підтримує ідею об’єднання, висловилися за створення Єдиної помісної церкви на базі УПЦ (КП), 16% – за об’єднання на базі УГКЦ, 7% — УПЦ (МП).

Загалом в Україні з 2014 року практично не збільшилася кількість прихожан УПЦ (КП) та УГКЦ. Зате кількість прихильників УПЦ (МП) зменшилася (з 22% до 17%). Разом з тим, зросла кількість тих, хто вважає себе віруючим, але не відносить до жодної з конфесій (з 24% до 31%).

Найбільше представників УПЦ (КП) на заході, в центрі і на півдні країни, найменше – на сході. Основний базис УГКЦ – на заході, УПЦ (МП) — на сході.

Читайтк також: Івано-Франківськ і церкви Московського патріархату: що думають місцеві жителі. ВІДЕО

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...