Мед Атлант

МВС презентувало зміни до законів щодо безпеки дорожнього руху

Міністерство внутрішніх справ представило зміни до законодавства у сфері дорожнього руху. Відповідні ініціативи представив глава МВС Арсен Аваков.

Новації стосуватимуться обмеження швидкості руху у населених пунктах, системи штрафів, посилення відповідальності за керування транспортом у нетверезому стані та впровадження відеофіксації порушень дорожнього руху. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Я хочу, аби усі ми розуміли, що нові правила – це не питання обмеження когось у правах і можливостях, а питання нашої безпеки. У нас на дорогах гине вчетверо більше людей, ніж у зоні АТО,  – зазначив Аваков.

Відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані

МВС пропонує запровадити покарання для водіїв, які спровокували ДТП у нетверезому стані, у вигляді позбавлення волі від 7 до 12 років з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк від п’яти до десяти років.

В даний час покарання передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років або без такого.

Глава МВС Арсен Аваков також заявив про посилення покарання водіїв за ДТП, яке призвело до тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Такі особи можуть понести покарання до трьох років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до п’яти років.

Збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху

МВС пропонує у кілька разів збільшити розміри штрафів за низку адміністративних правопорушень. Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год., установити штраф 3400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень). За залишення місця ДТП пропонується встановити штраф 3400 гривень та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.

У 20 разів збільшується розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 200 гривень, а за повторне порушення – 40 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 800 гривень.

Також планується запровадження системи автоматичної фото та відеофіксації порушень ПДР.

Обмеження швидкості руху у населених пунктах
Серед головних новацій МВС – обмеження швидкості руху у населених пунктах з 60 км/год до 50 км/год. Ця швидкість не лише встановлена в Європі і США, а й рекомендована за результатами масштабного дослідження швидкості реакції людини в екстремальній ситуації Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Просте порівняння: при швидкості 60 км/год – зупинковий шлях становить 55 метрів, а імовірність летального результату при зіткненні із пішоходом – 82%. Натомість при швидкості 50 км/год – зупинковий шлях складе 40 метрів, а імовірність летальних наслідків знизиться до 20%,  – сказав Аваков.

Кабмін підтримав обмеження швидкості до 50 км/год відразу ж після пропозиції МВС.

Зміни до видачі водійських посвідчень

МВС пропонує внести зміни до Порядку видачі водійських посвідчень. Зокрема, строк дії водійського посвідчення, отриманого вперше, становитиме два роки. Наступне, якщо особа не вчинила три або більше адмінправопорушень у сфері безпеки руху, видаватимуться на 30 років.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...