Мед Атлант

Прикарпатським медикам погасять всю заборгованість по зарплаті до кінця року

З державного бюджету виділили кошти на погашення заборгованості по виплаті зарплатні прикарпатським медикам.

Про це на сесії обласної ради повідомив голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк.

На Новий рік медики будуть із зарплатнею. Вітаю, – сказав депутатам.

Депутати таку заяву зустріли оплесками, натомість у залі пролунало чимало критики. Багато-хто не захотів підтримати рішення про визнання роботу уряду по виплаті заробітної плати працівникам бюджетних установ області задовільною. Адже, як зазначили обласні обранці, не відомо, чи є вся сума на погашення заборгованості освітянам області.

В районах маємо величезний відтік кадрів: за кордон тікають медики і освітяни. Лише в одному Косівському районі заборгованість перед медиками складає 9 мільйонів. Де гарантія, що така ганебна ситуація не повториться наступного року, – зазначив депутат обласної ради Олег Атаманюк.

Його думку підтримав й свободівець Михайло Королик:

Ганебно з року в рік спостерігати, що немає грошей освітянам і медикам. Виконавча гілка влади має зробити все, щоб наступного року цього не повторилося, тому зараз визнавати роботу Кабміну задовільною – не правильно.

Як зазначив, голова обласної ради Олександр Сич, Кабмін навмисне створював напругу в суспільстві, адже до останнього тримав кошти на виплату зарплатні, які в бюджеті держави були.

Кабмін працював погано і це треба визнати, – сказав Сич.

Натомість голова обласної адміністрації Олег Гончарук вибачився перед прикарпатськими медиками за затримку заробітної плати й похвалив місцеві органи виконавчої влади, які, як зазначив, спрацювали на відмінно.

Нагадаємо, що 14 грудня медики Коломийщини оголосили про можливий страйк. Лікарі Коломийської центральної районної лікарні повідомили, якщо заборгованість по виплаті заборітної плати не буде ліквідовано, то з 1 січня вони будуть надавати виключно ургентну (невідкладну) медичну допомогу. За словами медиків, востаннє зарплату вони отримали за вересень.

До теми: В облраді упевнені, що з вини влади Коломийщини медики залишилися без зарплати

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...