В франківському аеропорті відповіли на заяву Руслана Марцінківа щодо “повернення аеропорту у комунальну власність”
21 Лютого, 10:16
Поділитись статтею
Прес-служба Івано-Франківського аеропорту порадила Руслану Марцінківу поділитися досвідом “підняття” місцевого аеропорту із своїм колегою-однопартійцем — мером Тернополя.
Як повідомляли днями ЗМІ, за ініціативи міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа провладна більшість в міській раді прийняла чергову заяву про “комуналізацію” (повернення в комунальну власність) міжнародного аеропорту “Івано-Франківськ”.
З цього приводу прес-служба аеропорту оприлюднила свою заяву, в якій іванофранківські авіатори звернення міськради називають політичним та популістським, та рекомендують Руслану Марцінківу поділитися досвідом управління аеропортом своєму партійному “побратиму” — меру Тернополя Сергію Надалу, в місті якого також є аеропорт, але на відміну від Івано-Франківського, — бездіяльний.
Наводимо заяву прес-служби Івано-Франківського аеропорту повністю:
“Заява прес-служби міжнародного аеропорту “Івано-Франківськ” з приводу політичних популістських заяв Івано-Франківської міської ради
Вважаємо, що вкотре ініційоване партією влади в Івано-Франківську звернення щодо передачі аеропорту “Івано-Франківськ” в комунальну власність є політичним і популістськими. Дане звернення також демонструє нерозуміння міською владою, частиною депутатів та міським головою Русланом Марцінківим, стану справ щодо діяльності та розвитку аеропорту.
Зокрема із заяви можна зрозуміти, що можливості місцевих бюджетів дозволять відремонтувати злітну смугу аеропорту, яка, нажаль, не дозволяє приймати важкі літаки на 200 і більше пасажирів.
Змушені розчарувати автора цієї популістичної політичної заяви.
По-перше, злітна смуга, інформацією про що на диво не володіє очільники міста, не є власністю аеропорту, і не є в концесії. Смуга, яка використовується аеропортом, є власністю Міністерства оборони.
По-друге, бюджет ремонту злітної смуги, який дозволив би приймати важкі літаки, складає сотні мільйонів гривень, яких, звісно, в місцевих бюджетах немає. Саме такий ремонт, або будівництво нової смуги (бюджет – близько мільярда гривень), дозволили б приймати важкі літаки, що привело б до здешевлення собівартості пасажироперевезень та до зацікавлення аеропортом великими міжнародними авіакомпаніями.
По-третє, аеропорт є надбанням громади Івано-Франківської області, і ніколи в комунальній власності міста не був.
Івано-Франківське летовище, одне з небагатьох подібних в Україні, яке щодня здійснює внутрішні та міжнародні рейси, а пасажиропотік лише за минулий 2017 рік збільшився на майже 13%.
У 2017 послугами Івано-Франківського аеропорту скористались рекордні за останні роки 111 тисяч пасажирів.
До слова, в перші роки концесії аеропорт відправляв лише від 30 до 40 тисяч пасажирів, отже – за час управління концесіонером пасажиропотік збільшився більш ніж втричі!
Люди з Івано-Франківська, використовуючи зручний графік, у Борисполі мають змогу безперешкодно полетіти у понад 40 країн Європи, Азії (зокрема Близького Сходу), Америки та Африки.
Більшість пасажирів у 2017 році літали із Івано-Франківська внутрішніми рейсами — 76, 1 тис. А міжнародними скористались майже 35 тисяч людей. А міжнародними рейсами користуються і пасажири з інших міст цілої України.
Минулоріч франківське летовище запустило другий щоденний рейс на Київ. Також була продовжена програма польотів в Іспанію (Валенсія та Аліканте). Враховуючи таку кількість рейсів, керівництво аеропорту щоденно працює над утриманням території та злітної смуги летовища.
Концесіонером в найближчий час запланована масштабна реконструкція аеропорту та збільшення кількості рейсів, включно з кількома новими до європейських країн.
Хочемо зауважити, що Івано-Франківський аеропорт зберігся як аеропорт з міжнародним статусом саме завдяки концесіонеру, адже багато подібних аеропортів, які залишилися в комунальній власності в інших містах, фактично припинили діяльність.
В Україні є чи не два аеропорти, які не дотуються з бюджету — це аеропорти “Бориспіль” та “Івано-Франківськ”. Навіть для студентів перших курсів є аксіомою, що влада є найбільш корумпованим та найменш ефективним власником та менеджером підприємств. Але про це не відомо Руслану Марцінківу та Івано-Франківській міській владі. А може й відомо, але дрібні псевдо-політичні мотиви спонукають до подібних заяв?
Відомо, що за 9 років концесії в Івано-Франківський аеропорт вкладено, дотовано, та інвестовано десятки мільйонів гривень! Не “освоєно” з бюджету, як це звикла робити влада, видаючи здобутки платників податків за свої власні чи “партійні” досягнення, а інвестовано приватним концесіонером. Тобто зекономлено для бюджету! Лише концесійних платежів до обласного бюджету сплачено 8,6 мільйона гривень. Значно оновлено техніку та обладнання аеропорту.
Для іншого прикладу можемо навести Тернопільський аеропорт, який є в комунальній власності, проте діяльності саме як аеропорт практично не веде. На сайті Тернопільського аеропорту навіть немає сторінки “Розклад рейсів”. Пікантність ситуації в тому, що мером Тернополя з 2010 року є партійний “побратим” Руслана Марцінківа, “свободівець” Сергій Надал. Чому ж мер Івано-Франківська не поділиться досвідом управління аеропортом із своїм тернопільським колегою-однопартійцем?
Завершуючи, перепрошуємо за можливо надміру емоційний тон, проте подібні заяви про “комуналізацію” Івано-Франківського аеропорту, які слідують щопівроку з уст недалеких політиків-популістів, шкодять не лише розвитку аеропорту, а й інвестиційному клімату міста Івано-Франківська загалом.
Можливо владі варто зайнятися вже майже рік як розритим центром міста та багатьох стратегічних міських доріг, наведенням ладу в комуналці міста, та вирішенням інших нагальних проблем, а не займатися політичним популізмом та словоблудством?
Аеропорт “Івано-Франківськ” за підтримки концесіонера має план і стратегію розвитку. Від влади ми просимо навіть не допомоги, а лише одного – не заважати. В тому числі своїми недолугими популістичними заявами”.
Читайте також: В Івано-Франківському аеропорті уточнили статистику пасажиропотоків
Поділитись статтею