Мед Атлант

Екс-міністр екології епохи Януковича володіє дозволами на розробку двох нафтогазових родовищ на території Прикарпаття

Центр протидії корупції опублікував результати інформаційної розвідки з пошуку справжніх бенефіціарних власників приватних компаній, що володіють спеціальними дозволами на розробку нафтогазових родовищ України.

Станом на 6 лютого 2018 року Україна видала 474 спеціальні дозволи на користування нафтогазовими ділянками надр. З них 267 дозволи належать державним компаніям, а 204-ма дозволами володіють 114 приватні компанії, при чому 83 з них мають лише по одному спецдозволу, одна компанія – 19, а найбільшу їх кількість – 38 – сконцентрував пул з 14 компаній, підконтрольних одній особі. Ось вони:

Screenshot 2018-03-27 at 16.12.16

Так, екс-міністр екології в уряді Миколи Азарова Микола Злочевський володіє дозволами на розробку двох родовищ на території Прикарпаття.

Його компанія ТОВ “Парі” видобуває природній газ на Пилипівському родовищі. Дозвіл отриманий ще за часів Януковича і продовжуватиме діяти до 2031 року.

Родивище Гуцульське приписують компанії ТОВ “Надрагаз”, якою володіє Злочевський спільно з Оленою Кернецькою. Відповідний дозвіл оформлений у 2011 році і діятиме до 2031 року.

Нагадаємо, М.Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді прем’єр-міністра України Миколи Азарова з липня 2010 року по квітень 2012 року. Наприкінці 2014 року М.Злочевський залишив Україну, а в на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні. Він підозрювався у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч.3 ст.368-2 Кримінального кодексу України (незаконне збагачення).

За інформацією ЗМІ компанія міністра екології Миколи Злочевського продавала газ компаніям нинішнього президента України Петра Порошенка і його оточення. У грудні 2016 року кореспондент ТСН Ольга Василевська повідомила, що М.Злочевський зустрічався з нардепом із фракції “Блок Петра Порошенка” Ігорем Кононенком у Відні, що сам І.Кононенко це спростовував.

У вересні 2016 року прес-служба компанії Burisma повідомила, що Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру України зняти з розшуку Злочевського.

У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття в Україні всіх процесуальних і судових дій щодо президента групи Злочевського і операційних компаній, що входять у Burisma Group.

Читайте також: Майже чверть українців працюють неофіційно — Держстат

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...