Як стати успішним: 5 порад для молоді від Блаженнішого Святослава
04 Червня, 22:00
Поділитись статтею
Блаженніший Святослав (Шевчук) очолив Українську греко-католицьку церкву в 41-річному віці, будучи при цьому наймолодшим єпископом УГКЦ.
Під час розмови з Tvoemisto.tv Блаженніший дав кілька порад для молоді, як стати успішними людьми та не зупинятись на досягнутому.
Усе те, що я міг зробити у своєму житті, воно є більше справою і ділом Божим, аніж моїм особистим. Я не відчуваю, що власними зусиллями чогось досягнув. Те, що я є главою Церкви, це є Божий дар, який мені Господь Бог дав абсолютно незаслужено. Я понині не розумію, чого владики мене, наймолодшого серед них, обрали главою нашої Церкви. Але все ж таки кілька порад, як стати успішною людиною, я би міг дати, – каже він.
Щонайперше, бути собою.
Не підлаштовуватися під різні схеми, які хтось хоче накинути. Бути собою – це, перш за все, бути віруючою людиною. Лише той, хто черпає з Божої сили, може бути вільним і реалізовувати всі дари.
Друга порада – не боятися свідчити про своє.
Дуже часто нам закидають, що маємо комплекс неповноцінності. Ми соромимося того, ким ми є. Для того, щоб оцінити і зрозуміти своє багатство, свій скарб, свої сили, треба не боятися про них свідчити, їх випробовувати.
Третє, що я би порадив, це вчитися.
У своєму житті я завжди хотів вчитися. Це був мотор мого життя. Сьогодні українська молодь має дуже багато можливостей і нагод. Тому “вчіться, брати мої, думайте, читайте”.
По-четверте, варто вчити іноземні мови.
Зокрема і для того, щоби свідчити про Україну. Скільки мов ти знаєш, стільки раз ти є людиною. Нам не потрібно закриватися в собі, але відкритість завжди веде до вміння спілкуватися з іншими.
І останнє: прагну заохотити нашу молодь багато читати.
Ніколи не думайте, що ви вже все знаєте, навіть якщо здобули щось у своєму житті. Тому що зупинка в розвитку і в рості означає втрату всього того, що ви до цього часу здобули. Нехай це буде такою маленькою порадою нашим молодим людям, яку я можу дати на основі свого власного досвіду.
Читайте також: Люди з інвалідністю — учителі людяності, — Блаженніший Святослав
Поділитись статтею