Більшість українських заробітчан у Польщі готові переїхати до Німеччини
03 Серпня, 08:43
Поділитись статтею
За умови, якщо ця країна відкриє для українців ринок праці.
Більшість українських громадян, які працюють у Польщі, готова переїхати на роботу до Німеччини, якщо для них відкриється німецький ринок праці.
Про це йдеться у звіті «Ставлення громадян України до польського ринку праці», підготованого Work Service, пише «Європейська правда» з посиланням на Dziennik.
Вісім з десяти українців у Польщі задоволені умовами праці і готові рекомендувати роботу у цій країні своїм близьким і знайомим, випливає із доповіді.
Головна мотивація українців щодо еміграції до Польщі – це рівень зарплати. Однак майже дві третіх респондентів заявили, що виконують працю нижче від своєї кваліфікації. При цьому 59% опитаних не виключають, що виїдуть з Польщі, коли для них відкриють німецький ринок праці. Лише 6% зовсім відкидають таку можливість.
Попри те, що нині Польща є головним напрямком пошуку праці для українців, ця тенденція змінитися, побоюються польські роботодавці.
Існує величезна небезпека для польської економіки, що, у випадку такого сценарію, за декілька місяців у Польщі збільшився би брак робочих рук – зі 150 тисяч до понад 500 тисяч. А це мало би негативний вплив на темп розвитку ВВП, – заявив Мацєй Вітуцький, президент Work Service SA.
Дотепер багато хто переконував, що за можливої конкуренції з німецьким ринком праці нашою перевагою буде географічна та мовна близькість. На жаль, наші дослідження свідчать про те, що такі фактори є останніми з причин, через які громадяни України вибирають нашу державу. Ключову роль, як і у випадку еміграції поляків, відіграють більші заробітки, а вони у Німеччині надалі у декілька разів вищі, ніж на нашому ринку, – заявив Вітуцький.
Раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що наразі у Польщі працюють близько мільйона українців, проте в пенсійній системі з них зареєстровані лише 300 тисяч осіб. Окрім того, через процес трудової міграції в Україні виникла проблема нестачі фахівців.
Читайте також: Ціна мігрантів для сучасної економіки України. СТАТИСТИКА
Поділитись статтею