Українцям дали поради, як балансувати між роботою та відпочинком

Про важливість гармонії між роботою та відпочинком поділилася в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

За словами Уляни Супрун, робота повинна бути не тільки джерелом прибутку, але й давати можливість розвиватися й навчатися. Коли робота займає багато часу, організм стає стесочутливим. Тому слід дотримувати таких порад. Далі – пряма мова.

Керуйте своїм часом
Реалістично оцінюйте свої сили. Якщо не маєте часу та ресурсів – краще відмовтесь або делегуйте робочі завдання, з якими не зможете впоратись. Це допоможе зберегти час та якісно виконати вашу роботу. Намагайтесь ефективно організувати побутові завдання – прання чи прибирання. Часто вони забирають багато часу, який можна було б використати більш продуктивно.

Плануйте
Записуйте всі сімейні події в окремому календарі та за можливості ведіть список справ, які треба зробити на роботі та вдома. Ефективне планування допоможе якнайкраще сфокусуватись на завданнях та залишити час на сімейні справи. Без плану спадає рівень продуктивності, до того ж ви можете легко втратити пріоритети та схильні неправильно розподіляти час.

Вчіться говорити “ні”
Якщо вас просять виконати додаткове завдання – уважно подумайте. Зважте час та зусилля, які вам потрібні для виконання цього прохання. Якщо відчуваєте, що не впораєтесь – не соромтесь відмовляти. Виконання прохань з відчуття вини або зобов‘язання може забрати ваш особистий час, який ви могли б витратити на речі, що мають більший сенс для вас.

Робіть продуктивні перерви
Більшість людей можуть підтримувати максимальний рівень концентрації не більше 90 хвилин. Після цього значно знижується вміння обробляти інформацію. Якщо вас перебивають під час роботи, вам потрібно буде вдвічі або навіть втричі більше часу, щоб повернутись до виконання завдання. Тому діліть робочий час на блоки з ефективними перервами. Пам‘ятайте, найкраща перерва – рухова активність. Ось кілька порад як можна залишатись активним в робочий час

Залишайте роботу на роботі
Важливо відокремлювати робочий час від особистого. Тому варто створити своєрідні правила, коли робота та особисте життя не мають перетинатись”, – зазначає Уляна Супрун.

Фото ілюстративне.

Читайте також: Українцям дали поради, як почати здоровий спосіб життя

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи:

Загрузка...
Loading...