На Прикарпатті Держпродспоживслужба перевірила харчові продукти в 344 закладах освіти

Держпродспоживслужба Івано-Франківщини реалізує регіональну цільову Програму “Дітям Прикарпаття – якісне харчування” та перевіряє стан харчування у закладах освіти.

Станом на 01.01.2019 року відібрано для досліджень харчові продукти в 344 закладах – із 669 шкільних навчальних та 295 дошкільних дитячих закладів, що діють на Прикарпатті, і в яких організовано харчування близько 400 тисяч дітей, повідомляє Держпродспоживслужба Івано-Франківської області.

А саме:

– у 244 школах здійснено відбір 863 зразків харчових продуктів 240 постачальників.

За результатами лабораторних випробувань встановлено, що 38 зразків харчових продуктів (м’ясо – 3, м’ясопродукти – 2, молоко – 1, сир твердий – 2, масло солодковершкове – 13, овочі – 10, олія – 1, риба морожена – 6) у Богородчанському, Верховинському, Городенківському, Долинському, Калуському, Надвірнянському, Рогатинському, Снятинському, Тлумацькому, Тисменицькому районах, м. Івано-Франківську, м. Яремче не відповідали вимогам нормативної документації, що складає 4,4% від досліджених;

– у 100 дитячих садках здійснено відбір 349 зразків харчових продуктів 114 постачальників.

За результатами лабораторних випробувань встановлено, що 12 зразків харчових продуктів (сир твердий – 2, масло солодковершкове – 6, овочі – 4) у Верховинському, Галицькому, Коломийському, Рогатинському районах та місті Івано-Франківську не відповідали вимогам нормативної документації, що складає 3,44% від досліджених.

Наслідки проведеної роботи:

1. Постачальниками змінено виробників: масла – 10, сиру – 4, овочів – 5.

2. Проведено позапланових заходів контролю – 20, складено актів – 20, складено приписів – 16, надано рекомендацій – 25.

3. За результатами проведених заходів державного контролю змінено 9 постачальників.

4. Зупинено обіг 570,8 кг невідповідних харчових продуктів, в тому числі 503,3 кг в школах та 67,5 кг в ДНЗ.

5. Надіслано 81 рекомендаційний лист керівникам закладів, 59 листів повідомлень в управління освіти, 59-в РДА та ОТГ, 51 лист постачальникам. Підготовлено 13 листів про невідповідність продукції виробників в інші області.

Надавались суб’єктам господарювання рекомендації щодо відповідності маркування харчових продуктів та забезпечення їх простежуваності по харчовому ланцюгу, підтвердження супровідними документами походження та відповідності харчових продуктів.

6. Надано рекомендації, щодо зміни передбачуваного використання та заміну на відповідну овочеву продукцію 14 виробникам овочів.

7. Надано рекомендації для відділів освіти РДА, ОТГ щодо умов проведення тендерів по забезпеченню харчовими продуктами шкіл та ДНЗ.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...