Дефіцит бюлетенів, виборчі скриньки не в полі зору та виборці, які не дожили до дня голосування – нюанси дня виборів на Івано-Франківщині
31 Березня, 20:07
Поділитись статтею
Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що, як мінімум, три дільниці в Івано-Франківській області отримали меншу кількість бюлетенів, ніж зареєстровано виборців на цих дільницях.
Так, ДВК №261010 у Коломиї отримала на 10 бюлетенів менше, ніж внесено виборців до списку виборців, ДВК №260365 у селі Берем’яни, Коломийський району – на 2 бюлетені менше, а дільниця №260298 у селі Дубовиця, Калуського району – на 3 бюлетені, – повідомляється на сайті ОПОРИ.
Координатор спостереження ОПОРИ за виборами у Івано-Франківській області Богдан Морикіт зауважує, що наразі це не є проблемою, але якщо на ці дільниці прийдуть усі зареєстровані виборці, бюлетенів може не вистачити.
У селі Іллінці, Снятинського району, на ДВК №260693 виборчі скриньки знаходяться не в полі зору членів виборчої комісії, що, за словами Богдана Морикіта, порушує ч. 3 ст. 74 Закону «Про вибори Президента України».
У селі Черемхів, Коломийського району при організації голосування за місцем перебування на дільниці №260350 виявили, що двоє виборців, які мали голосувати «на дому» у зв’язку з нездатністю самостійно пересуватись, померли, не доживши до дня голосування.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.
Поділитись статтею