Кабаре, свобода, гра: франківцям відкриють світ французької поезії
17 Квітня, 11:35
Поділитись статтею
У рамках “Французької весни” 17 та 18 квітня в обласній філармонії відбудуться вистави “Борис і Бобі” та “Поезія Жака Превера”.
Про це повідомив режисер вистав Ерік Сена. У виставі “Борис і Бобі” перед глядачами розгорнуть сторінки життя двох поетів, вони не знали один одного, проти були близькими поетично. Їхня поезія побудована на грі слів, у ній можна відчути французьку мову. Головне не зміст, а форма. У цій виставі присутні елементи кабаре.
Два актори, Ерік Сена та Франсуа Раскаль знаходяться на сцені. Один з них підігрує собі на гітарі, сазі, берінбау або на чаранго.
“Відбувається справжня гра у вербальний та пісенний пінг-понг, завдяки якому цей дуже колоритний дует занурює глядачів у різноманітний світ Бориса Віана, від легкої або похмурої поезії до найміцнішого гумору”, – розповів режисер.
Друга вистава присвячена поету-гуманісту Жакові Преверу. Ерік Сена у ній прагне донести до глядачів задоволення від слова, гри слів, власне форми поезії.
Довідково. Ерік Сена – директор “Театру непередбаченого”, режисер, автор п’єс, актор. Він пройшов навчання у Консерваторії м. Орлеан. Заснував “Театр непередбаченого”: у 1986 році та керує їм по теперішній день. Як режисер або актор він працює з текстами таких авторів як Дени Дідро, Альфред де Мюссе, Примо Леві, Фердінандо Камон, П’єр Міхон, Альберт Лондон, а також Бобі Лапуент, Борис Віан, Альфонс Алла, Антуан Блондін, Роберт Деснос, Макс Джейкоб, Блез Сандрарс, Пабло Неруда. Крім Франції, він багато працює та гастролює за кордоном: Німеччина, Чехія, Польща, Словаччина, Марокко, Україна. Разом з видатним французьким театральним і літературним критиком, Патрісом Дельбургом, створив «ідеальну бібліотеку»: цикл незалежних і грайливих театральних читань про життя і творчість таких авторів, як Деснос, Сандрарс, Блонден. Він записав на «Радіо Франс» та «Франс Кюльтюр» багато п’єс, драматичних творів та художніх творів. Також працює на телебаченні. Має ступінь магістра сучасній історії за темою: «Орлеанський театр: 1937-1947».
Поділитись статтею