Коаліція у Раді припинила існування. Що далі?
17 Травня, 10:55
Поділитись статтею
Фракція партії “Народний фронт” оголосила про свій вихід з чинної коаліції та закликає до формування нової.
Про це заявив лідер фракції Максим Бурбак на засідані парламенту у п’ятницю, пише BBC Україна.
“Коаліція, яка сформована у 2014 році й діяла до сьогоднішнього дня, виконала свої завдання”, – сказав депутат.
За його словами, за останні п’ять років коаліції та двом урядам вдалося провести більше змін, ніж за попередні 20 років.
“Ми заявляємо про вихід із діючої коаліції, припинення її діяльності з 17 травня 2019 року та про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним”, – заявив лідер фракції.
Пан Бурбак відзначив, що його фракція закликає інші сили “державницької ідеології” розпочати перемовини про створення коаліції та розробку коаліційної угоди з новим планом дій.
Спікер парламенту Андрій Парубій підтвердив припинення існування коаліції й заявив, що, відповідно до Конституції, парламент має місяць на формування нової коаліції.
“Закликаю представників усіх фракцій та груп взяти розпочати консультації з приводу формування нової коаліції. І давайте визнаємо — це була хороша коаліція”, – сказав голова парламенту.
Якщо у Раді не зможуть створити нову коаліцію протягом місяця, тобто до 17 червня, то президент отримує право на розпуск парламенту.
Водночас, Верховну Раду не можна розпускати в останні шість місяців її повноважень. Таким чином, незалежно від результатів перемовин зі створення нової коаліції, голова держави не матиме можливості розпустити парламент.
Чергові вибори депутатів Верховної Ради заплановані на 27 жовтня 2019 року
Поділитись статтею