Мед Атлант

В Україні підвищать зарплату вихователям, молодим вчителям та майстрам

В Україні реформують оплату праці для освітян. На думку Міністерства освіти і науки, чинна система оплати праці педагогів породжує величезну нерівність. Після реформи найбільше переваг отримають вихователі, молоді вчителі та майстри.

Про це повідомила Міністр освіти і нуки Лілія Гриневич, йдеться на сайті МОНУ.

Потрібно відходити від єдиної тарифної сітки, яка породжує величезну різницю в оплаті праці між молодими і досвідченими вчителями, між дошкільниками, майстрами та вчителями. Суть реформи в тому, що ми не лише загалом підвищуємо зарплату, але й вирівняємо ці величезні дисбаланси. Ну, наприклад, у нас надзвичайно низька зарплата дошкільників, хоча їхня робота не простіша за вчительську. Чи різниця між молодим і досвідченим учителем. Коли молодий спеціаліст приходить у школу, він має мінімальну зарплату. Залишившись на декілька років, вчитель йде. Тому ми й задумали зробити цю зміну, – зазначила Гриневич.

Гриневич під час візиту в Івано-Франківськ.

Гриневич повідомила, що Гройсман готовий підтримати освіту.  Однак ця новація може йти тільки разом з новим бюджетом. Тому через дочасні вибори впровадження цього підвищення зарплат під загрозою.

Для підвищення на наступний рік потрібно додаткові 25 млрд грн.  Але загалом для впровадження змін потрібно буде більше інвестицій, які зростатимуть поетапно до 2023 року.

Ця трансформація йтиме разом з порічним планом підвищення зарплати для всіх педагогів. Наша ціль – вийти до 2023 року на рівень чотирьох прожиткових мінімумів мінімальної зарплати педагога. Тобто йдеться про всіх освітян, які зараз оплачуються, починаючи з 9 тарифного розряду,- пояснила Міністр.

Читайте також: Тиск авторитетом. Що робити, якщо школа нова, а вчителі – не дуже.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...