У Косівському лісництві провели дитяче таборування
01 Липня, 16:05
Поділитись статтею
Другий рік поспіль за участю вчителів загальноосвітніх шкіл Косівського району та військового комісаріату на базі «Криївки-музею» відбулося дитяче таборування військово-патріотичного виховання молоді.
Навчання дітей у таких таборах базується не тільки на військовій підготовці, а більше на особистій безпеці, психологічній стійкості в стресових ситуаціях (яких у дітей із кожним роком стає все більше), розвитку сили духу, вміння йти до кінця та боротись за результат, а ще – вміння працювати в команді та проявляти лідерські якості. Про це повідомляють на сайті Івано-Франківського управління лісового та мисливського господарства.
«Криївка-музею» облаштована до 75-ої річниці створення Української повстанської армії у Пістині Косівського району у 2017 році лісівниками та громадою.
Лісничий Кутського лісгоспу Петро Пліхтяк кілька років тому натрапив на криївку, де зберігалися документи повстанців. Тоді ж дізнався від старожилів, що в цій місцині була і медична криївка.
Місцеві мешканці за словами старожилів та за допомогою документів і старих фотографій відтворили повстанський шпиталь й облаштувати його так, щоби кожен відвідувач міг уявити, як лікувалися повстанці.
У криївці представлині світлини медиків, які допомагали повстанцям, експозиція тогочасних лікарських інструментів та ліків.
Криївка виконувала роль шпитальки, тут лікували хворих і поранених повстанців. Більшість ліків – справжні, саме ті, які в той час використовували. Повстанці були дуже обмежені у медматеріалах, проте не відмовляли повстанцям у допомозі. Помагали і чужинці, зокрема і служба медичного гарнізону МГБ. Дві медсестри – одна з Москви, друга з Харкова, етнічні росіянки – допомагали і рятували повстанців. Одній дали 20 років тюрми, другій – 25, – розповідає відвідувачам краєзнавець Василь Гуменюк.
У музеї-шпитальці також представлена зброя, яку використовували воїни УПА. Це колекція, яку зібрав директор Тлумацької школи-інтернату Руслан Хімейчук.
Є зразки озброєння, що використовували у Першій і Другій світових війнах. У колекції – польська, німецька, радянська і навіть французька зброя.
Поділитись статтею