Франківська митниця порушила 109 адмінсправ на суму майже 2,6 млн

Як повідомили в Івано-Франківській митниці ДФС, за шість місяців поточного року митники Прикарпаття порушили 109 адміністративних справ про порушення митних правил на суму майже 2,6 млн гривень.

Сума вилучених предметів за даними справами склала 519,6 тис гривень.

Із загальної кількості адміністративних порушень митницею розглянуто 94 справи, за результатами яких на порушників накладено 2,4 млн грн штрафів. Крім цього, 19 справ на суму 5,9 млн грн передано до суду.

Також, за шість місяців з метою виявлення порушень митного законодавства, працівниками митниці підготовлено та направлено 19 запитів до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею складено 15 протоколів про порушення митних правил за ознаками ст. 483 Митного кодексу України (переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю) на суму 2,6 млн грн та 3 протоколи за ознаками ст. 485 Митного кодексу України (ухилення від сплати митних платежів) на суму 85,4 тис грн. Основними предметами правопорушення стали дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митним органам документів з ознаками підробки.

Нагадаємо, відповідно до статті 462 Митного кодексу України, за вчинення суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності протиправних, умисних дій, з необережності, чи бездіяльності, що порушують порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України передбачена адміністративна відповідальність.

За порушення митних правил можуть бути накладені такі адміністративні стягнення:

– попередження;

– штраф;

– конфіскація товарів.

Суб’єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами – посадові особи цих підприємств, що передбачено статтею 459 Митного кодексу України.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...