Мед Атлант

На єврейському кладовищі Калуша дослідили близько тисячі надгробків

Для вивчення кладовища приїхали ізраїльські та українські вчені, які намагаються розшифрувати і проаналізувати надгробки різних епох.

За словами ізраїльського історика, викладача Єрусалимського університету і представника організації “Єврейська Галичина і Буковина” Іллі Лур’є, більшість науковців — студенти педагогічного коледжу “Герцог”, що в ізраїльському поселенні Алон-Швут. Проте є і представники української спільноти “Єврейська Галичина і Буковина” (JGB). У результаті їхня співпраця стала формуванням команди, яка зайнялася документуванням кладовищ в Калуші, інформує калуське видання “Вікна”.

Асоціація діє 10 років і задокументувала 14 кладовищ в різних містах. За словами Іллі Лур’є, науковці на калуському єврейському кладовищі нарахували 1000 надгробків. Серед них найдревніші — кінця XVII — початку XVIII століття. Проте найбільше —ХIX — початку XX.

Науковці припускають, що в Калуші поховано немало представників ученої єврейської еліти, про що свідчать надписи. Зокрема, відомо, що на калуському кладовищі поховані представники хасидських лідерів-цадиків — дуже важливих персонажів у єврейській історії XVIII-ХIX століть.

Припущення київських науковців щодо існування іншого єврейського цвинтаря в Калуші Ілля Лур’є спростував:

Нам здається, що в Калуші був один єврейський цвинтар. Важко уявити, що було два. Так, кладовище було більше і частина його була пізніше добудована і зруйнована. Можливо, що з цих зруйнованих частин якісь пам’ятники тодішні єврейські общини  перенесли поближче  до центру кладовища. Але це тільки припущення. Ймовірно, що кладовище розросталося поверх старих могил і ставилися нові пам’ятники, які насаджували один на одного. Тому вони — різних епох і періодів”.

Читайте також: Більше ста надмогильних плит розкопали на подвір’ї коледжу Коломиї.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...