Прикарпатці заплатили майже 4 млн штрафів за крадену електроенергію

Від початку 2019 року на Прикарпатті викрито 381 випадок розкрадання споживачами електроенергії.

Про це інформує пресслужба “Прикарпаттяобленерго” у Facebook.

Обсяги викраденої електрики складають близько півтори мільйони кВт/год. Тим, хто хотів зекономити, обдурюючи лічильник, довелось сплатити штафів на загальну суму 3,9 мільйонів гривень.

В чотирьох випадках крадіжок електрики, окрім фінансової, винуватцям загрожує ще й кримінальна відповідальність.

Серед “новинок” у незаконній економії – виведення лічильника з ладу за допомогою високочастотних випромінювачів, відомих в народі як “радіочастотна пушка”. Такий спосіб крадіжок набув популярності переважно серед косівчан. Для ефективнішого виявлення використання таких приладів, «Прикарпаттяобленерго» співпрацює із ДП “Український державний центр радіочастот”. Співпраця уже дала свої плоди – за рік спільними зусиллями виявлено більше 40 випадків використання «пушок», 20 з яких виявили у Косівському районі, – інформують в обленерго.

У компанії розповідають, що найбільше на електроенергії намагаються зекономити не найбідніші люди. Як правило, це власники торгових центрів, відпочинкових комплексів, виробничих цехів.

Серед лідерів у крадіжках – Івано-Франківськ (89 виявлених крадіжок на мільйон грн. від початку року), Долинський (43 крадіжки на 721 тисячу грн.) та Косівський райони (39 крадіжок на 420 тисяч грн.).

На думку експертів, нова методика визначення вартості безоблікової електроенергії мала б відбити у клієнтів бажання «прикрутити» лічильник, адже суми, які доведеться сплатити за новим тарифом, захмарні – від десятків до сотень тисяч гривень.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...