В Україні збираються скасувати призов в армію: коли і як
13 Листопада, 12:30
Поділитись статтею
Поки в Україні триває осінній призов до армії, українська влада вчергове заявила про можливість його скасування.
В Міноборони наголошують, що це відбудеться не скоро, але відміна обов’язкового призову стала метою голови відомства Андрія Загороднюка.
Яка ж вірогідність переходу Збройних сил України на контрактну основу – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Скасування обов’язково призову
Таку мету собі поставив український міністр оборони Андрій Загороднюк. Чиновник пояснює, що хоча скасування призову не відбудеться найближчим часом, все ж Україна впевнено рухається до створення професійної армії.
“Це моя персональна мета. Це не буде скоро, це не буде протягом року, але це моя персональна мета – скасувати призов. І це позиція держави взагалі, що ми рухаємось до професійної армії згідно зі стандартами НАТО, яка підготовлена, оснащена. І головне – що кожен військовослужбовець повинен знати своє місце, у нього має бути чітка військова кар’єра і захищені права. Так, щоб ми могли конкурувати при відборі за кращих людей”, – заявив Загороднюк.
Міністр оборони вже не вперше говорить про такі плани, в кінці вересня чиновник повідомляв, що в Міністерстві відбувається перегляд структури ЗС, і після того, як буде проведений повний огляд, можна буде говорити про строки.
“На це питання ми зможемо відповісти попередньо до кінця року, а остаточно – в наступному році. Адже щоб відповісти, ми повинні знати остаточну структуру ЗС. А для того, щоб це знати – треба відповісти на питання про наші плани, загрози і ситуації зі сферою безпеки”, – сказав міністр.
Водночас він запевняв, що відмовитися від обов’язкового призову цілком реально.
“Водночас повністю скасувати призов у короткостроковій перспективі буде недоцільно, тому що поки йде реформування ЗС, і нам потрібно наповнювати особовий склад строковиками. Наразі для існування призову є дві ключові причини: перша – підготувати якомога більше людей, які будуть здатні виконувати бойові завдання. Друге – реформування ЗС та створення оптимальної структури, яка б відповідала стандартам НАТО”, – пояснює OBOZREVATEL військовий експерт.
Поділитись статтею