Українцям дозволили фото на паспорт у головних уборах, але лиш з релігійних і медичних показань

В Україні запроваджуються нові стандарти фото для біометричних документів

Для багатьох наших співгромадян та іноземців, які постійно або тимчасово проживають в Україні – це добра і важлива новина. Адже йдеться про скасування низки застережень (насамперед – щодо головного убору) для фотографування на паспортний документ або посвідку на тимчасове чи постійне проживання.

Будемо відвертими: для представників окремих віросповідань фотографування на документ було доволі чутливою темою. Їх релігійні переконання і традиція носити певні головні убори у повсякденному житті суперечили встановленим державним стандартам фотозображень. Але відтепер ці протиріччя скасовано, – зазначають в Державній міграційній службі України.

На що варто звернути увагу?

  •  Нові правила фотографування стосуються біометричних документів як українців (ID-картка і закордонний паспорт), так і іноземців та осіб без громадянства (посвідки на тимчасове або постійне проживання);
  • Особі, яка оформляє документ, надано право фотографуватися у головному уборі – відповідно до релігійних переконань і конфесійних традицій носити їх у повсякденному житті;
  • Фотографування у головних уборах, штучних предметах та матеріалах допускається також згідно з медичними показаннями, підтвердженими медичним висновком закладу охорони здоров’я.

Разом з тим, важливо розуміти – відцифроване фотозображення виконує важливу функцію ідентифікації особи і, безумовно, мусить відповідати чинним міжнародним нормам та правилам.

На практиці це означає, що головні убори не повинні змінювати форми окремих частин обличчя (чоло, вилиці, щоки, підборіддя, очі), закривати обличчя та підборіддя, проходити по контуру лінії росту волосся, закривати вуха та шию.

Крім того, не допускається фотографування:

  • у головних уборах, не пов’язаних з релігійними віруваннями і традиціями (кепки, бейсболки, декоративні хустки, накидки тощо);
  •  з навушниками (хай навіть і бездротовими),
  • у сонцезахисних і затемнених окулярах,
  • у лікувальних окулярах із пошкодженим склом, а також кольорових лінзах.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...