Понад 4 тисячі калушан отримали штрафи за несплату податку

3 грудня, відповідно до розпорядження міського голови від 31.07.2017 року № 237-р «Про створення комісії з забезпечення своєчасності та повноти сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» (зі змінами) під головуванням першого заступника міського голови Галини Романко відбулося підсумкове засідання цієї комісії.

На засіданні проаналізували надходження від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 11 місяців 2018-2019 років. Проведений аналіз показав збільшення цьогорічного показника на 14,9% або на 852,8 тис. гривень у порівнянні із відповідним періодом минулого року, інформують “Вікна” з посиланнямна пресслужбу Калуської міської ради.

Майже удвічі зросли надходження від сплати вищевказаного податку юридичними особами за житлові об’єкти нерухомості. На 407,9 тис. гривень або на 9,6% зросли надходження від слати податку юридичними особами за  нежитлову нерухомість. Однією із причин  росту цих показників є ріст мінімальної заробітної плати, відносно якої здійснюється нарахування цього податку, оскільки ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості для юридичних осіб залишились на рівні 0,5% (за винятком будівель фінансового обслуговування), однак зросла плата за 1 м² із 18,62 грн. до 20,87 грн.

У порівнянні із 11-ма місяцями 2018 року зросли на 255,3 тис. гривень надходження від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичними особами за нежитлові приміщення. Також відбувся ріст на 174 тис. гривень або на 134,0% надходжень від сплати такого податку фізичними особами за об’єкти житлової  нерухомості.

За час роботи комісії здійснювалися систематичні заходи щодо донесення повної, зрозумілої інформації до калушан, що стосується сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

– проводився щомісячний моніторинг та аналіз надходження коштів від  сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними і фізичними особами за житлову і нежитлову нерухомість протягом 11 місяців 2019 року  у порівнянні із відповідним періодом минулого року;

– проводилася індивідуальна робота із боржниками по сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. На сьогоднішній день є 4007 платників, по яких нараховані штрафні санкції на суму 140 тис. грн. З початку року податковою службою було винесено 500 рішень щодо застосування штрафних санкцій на суму 75 тис. грн. Робота в цьому напрямку продовжується, всім боржникам надіслані податкові вимоги.

–  з метою інформування громадськості на сайті міської ради була розміщена інформація  щодо  механізму нарахування і сплати  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для мешканців міста, яка щомісячно дублювалася, а також повідомлення  про необхідність звернення до ДПС у разі зміни адреси.

До завершення року залишилися мізерні суми несплаченого податку за нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Калушан, які досі не оплатили, просять не зволікати та сплатити податок.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...