Мед Атлант

На сесії міськради привітали професора, мовознавця Миколу Лесюка

Сьогодні, 25 лютого, почалася сесія Івано-Франківської міської ради.

Перед початком засідання з нагоди 80-річчя привітали професора, викладача Миколу Лесюка. Оксана Савчук вручила Миколі Лесюку відзнаку “Славетні галичани”.

“Хай живе наша Україна. Слава Україні”, – привітав усіх присутніх Микола Лесюк і подякував за відзнаку.

Довідково.

Микола Лесюк народився 25 лютого 1940 року в с. Ковалівка Коломийського району Івано-Франківської області. Закінчив Івано-Франківський педагогічний інститут. Працював на шахтах Донбасу. З 1967 року працює в Івано-Франківському педагогічному інституті за сумісництвом, а з 1975-го на штатній посаді працював на кафедрі української мови. Завідувач кафедри (з 1983). У 1975–1983 — заступник декана, в 1989–2004 — декан філологічного факультету. М. Лесюк та інші викладачі цієї кафедри проводили курси української мови, які після надання їй у жовтні 1989 р. державного статусу було зорганізовано на багатьох промислових підприємствах та в установах нашого обласного центру. 2004 р. у Прикарпатському університеті створили інститут філології, що об’єднав усі філологічні спеціальності (українська, англійська, польська, німецька, французька, російська, китайська мови). Першим директором цього інституту впродовж двох років був М. Лесюк.

1996-го Миколу Лесюка обрали на посаду професора, завідувача кафедри слов’янських мов, очолює її й понині. 260 наукових праць, спрямовані на утвердження державного статусу і збереження чистоти української мови його публікації та виступи в пресі й інших ЗМі.

Його статті публікували в наукових виданнях не лише України, а й Польщі, Чехії, Білорусі, Росії. 1993-го Микола Лесюк у видавництві «Вища школа» випустив у світ спільно з Ярославою Вакалюк навчальний посібник з української мови для університетів, 2004 р. — книжку «Доля моєї мови», що мала значний громадський резонанс в Україні ( статті про функціонування української мови в умовах перманентних заборон, тривалої експансії окупаційних режимів російської, а потім радянської імперій), та посібник «Українська мова. На допомогу вступникам». 2005 — підручник-самовчитель української мови для поляків. 2009 — монографія «Мовний світ сучасного галицького села», де охарактеризовано говірку рідної Ковалівки, зібрано фразеологізми та паремії, записані від матері й інших жителів села, подано зразки місцевого мовлення. Досліджує історію становлення української літературної мови в Галичині.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...