Калуська ЦРЛ може відмовитися приймати пацієнтів із COVID-19. ВІДЕО
02 Квітня, 09:53
Поділитись статтею
Тоді хворих на коронавірусну інфекцію відправлятимуть у інші заклади області: обласну інфекційну лікарню, яка вже заповнена хворими, або в Рожнятівську лікарню.
На засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 1 квітня медичний директор Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш повідомила: у відділенні інтенсивної терапії лікуються троє пацієнтів з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції. Вони перебувають у важкому стані, один хворий підключений до апарату штучної вентиляції легень, інформують “Вікна”.
За словами Наталії Кінаш, одному з пацієнтів робили експрес-тест і його результат був негативний, згодом діагноз COVID-19 було підтверджено ПЛР-аналізом. У зв’язку зі значною похибкою результатів експрес-тестування, зараз усіх пацієнти з вірусними пневмоніями відносять до підозр і відправляють їхні аналізи в обласну лабораторію.
У пульмонологічному відділенні лікарні є 11 хворих з пневмоніями, з них 10 — з підозрою на коронавірус. Кілька пацієнтів, відзначила Наталія Кінаш, вже пішли на поправку і будуть продовжувати лікування вдома,де їм потрібно дотримуватися самоізоляції.
Як раніше повідомлялося, Калуська ЦРЛ не приймає на лікування планових пацієнтів та має план перепрофілювання відділень та розгортання додаткових ліжок для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. За словами Наталії Кінаш, є труднощі, пов’язані з тим, що медсестри і санітарки у відділеннях не хочуть бути дотичними до пацієнтів із COVID-19.
Допомогти могло б додаткове матеріальне стимулювання та соціальні гарантії від держави. Проте, вони не поширюються на Калуську ЦРЛ: вона не увійшла до переліку з 240-ка лікарень першої хвилі по Україні, де мають лікувати пацієнтів з коронавірусною інфекцією. По суті, Калуська ЦРЛ не має приймати таких хворих. Як пояснила Наталія Кінаш, з 1 квітня змінився принцип фінансування лікарні: вона має отримувати кошти він Національної служби здоров’я України відповідно до укладених угод. Бюджет визначений, і оскільки Калуська ЦРЛ відсутня в переліку лікарень першої хвилі, вона не зможе отримати коштів від НСЗУ за лікування інфекційних хворих. Головна причина – відсутність у закладі профілю інфекційних ліжок.
Калуська ЦРЛ вже звернулася в обласний департамент охорони здоров’я та опрацьовує можливість перепрофілювання в інфекційний профіль частини ліжок.
Загалом у лікарні є 305 ліжок дорослого стаціонару, 70 ліжок — дитячого і 90 — пологового будинку. Планують отримати дозвіл на перепрофілювання 50 ліжок на інфекційні.
Якщо цього зробити не вдасться і Калуська ЦРЛ не отримає підтримки від держави для лікування хворих на коронавірусну інфекцію, то тут відмовляться приймати на лікування таких пацієнтів через відсутність юридичних підстав. Їх відправлятимуть у інші заклади області: обласну інфекційну лікарню (яка вже заповнена хворими) або у Рожнятівську лікарню.
Проте навіть за таких обставин, медпрацівників Калуської ЦРЛ не можна буде повністю убезпечити від контактів з інфекційними хворими. Як розповіла Наталія Кінаш, днями в лікарню поступив пацієнт з гострим апендицитом. Але при цьому від повернувся з-за кордону і мав високу температуру. Тож, не можна виключати інфікування COVID-19, а відтак необхідні додаткові заходи безпеки. Ще один випадок: поступив пацієнт із декомпенсованим цукровим діабетом, але водночас і температурою. Експрес-тест на коронавірус показав позитивний результат. Таких пацієнтів, як зазначила Наталія Кінаш, буде багато.
Як зазначив міський голова Ігор Матвійчук, настрої в медиків тривожні. При цьому, запевнив він, міська влада підтримає медицину, в тому числі й доплатами. Медикам, які працюватимуть з пацієнтами з підозрами та хворими на коронавірусну інфекцію, обіцяють додатково до зарплати виплачувати 10 тис. гривень на місяць.
Поділитись статтею