Лікарні Франківщини на останньому місці в рейтингу забезпечення для боротьби з коронавірусом. Інтерактивна карта

Сьогодні YouControl разом із представниками держструктур та громадських організацій презентував інтерактивну карту, котра показує забезпечення лікарень та динаміку поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Для ефективної боротьби з коронавірусом недостатньо аналізувати лише його розповсюдження. Потрібно розуміти готовність до епідемії ‒ ситуацію щодо матеріальної бази та людських ресурсів як в країні загалом, так і по кожному регіону та лікарні.

Для цього розуміння фахівці компанії YouControl створили інтерактивну карту медичного забезпечення. Вона сформована на основі звітів всіх лікарень України щодо їх забезпечення засобами захисту, медичним обладнанням і працівниками. Дозволяє дізнатись поточний стан, а незабаром почне прогнозувати потреби.

Для вирішення проблеми забезпечення лікарень та підвищення захисту лікарів державні та громадські організації намагаються об’єднуватись, але цього ресурсу недостатньо і він трохи емоційно зараз розкидається по всій країні. Тому ми вирішили зробити свій внесок і працювати разом над цією проблемою, спільно створити інструмент, який зміг би допомогти бачити, де саме потрібна допомога та яка. Саме для цього ми зробили цю інтерактивну карту, на якій дуже легко знайти, що потрібно в якій лікарні. Це можна бачити як на рівні країни так і на рівні окремого закладу”, ‒ зазначив засновник YouControl Сергій Мільман.

На карті, створеній YouControl, дані автоматично аналізуються системою та розраховується показник, на скільки днів вистачить ресурсів лікарні, відповідно до алгоритмів МОЗ.

Наразі з карти можна дізнатись таку інформацію:

– залишки, потреби та прогноз забезпечення лікарень у обладнанні (засоби індивідуального захисту, тести, ШВЛ);

– кількість лікарів (їх кваліфікація, вік та чи скільки працює з Covid19);

– кількість ліжок (зайнятих і вільних серед боксових, інфекційних, реанімаційних тощо);

– захворюваність (кількість осіб з підозрою, госпіталізованих, підтверджених та смертельних випадків).

Ці дані збираються командою ДП “Медичні закупівлі України” за допомогою власної інформаційно-аналітичної системи MedData. Форма для заповнення була розроблена за запитом та відповідно вимог МОЗ. На щоденній основі ці дані аналізуються та передаються МОЗ, який є розпорядником цієї інформації. Очікується, що вони незабаром з’являться у форматі відкритих даних на спеціалізованому сайті.

За умови лінійного розвитку захворюваності найгірша ситуація, за даними на 5 квітня, у таких областях:

  • у Херсонській обладнання вистачить на 6 днів;
  • у Івано-Франківській ‒ на 9 днів;
  • у Луганській ‒ на 19 днів;
  • у Рівненській ‒ на 21 день.

Найкраща ситуація у Сумській області (194 дні), майже вдвічі нижчий показник у місті Києві (107 днів).

Більша частина лікарень України має костюмів біозахисту менше ніж на чотири дні активного використання. Одноразових хірургічних масок вистачить трохи більше, ніж на місяць.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...