На Франківщині рибпатруль виявив понад 100 метрів браконьєрських сіток в Дністрі. ФОТО
29 Квітня, 14:58
Поділитись статтею
Вчора, 28 квітня франківські рибоохоронці здійснили рейд на Дністер за інформацією, що надійшла на «гарячу лінію».
Про це повідомляє пресслужба Управління державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області.
Близько 23 години поблизу с.Будзин Тлумацького району за допомогою тралювання вдалося виявити та вилучити з водойми заборонені сіткоснастеві знаряддя лову. Серед них 3 од. ліскові сітки довжиною по 25 метрів (вічко 70 мм) та одну сітку довжиною 30 метрів (вічко 70 мм).
У сітках знаходилися живі 2 екз. червонокнижної марени звичайної та 1 екз. судака загальною вагою 6 кг. Державні інспектори негайно випустили рибу в природне середовище існування, річку Дністер. Цим вдалося запобігти збиткам рибному господарству на суму 1170 грн. Склали акт виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлений.
«На Дністрі судак є цінним об’єктом спортивного рибальства, – зазначив головний державний інспектор рибпатруля Тарас Кузьмин, – «Правила любительського і спортивного рибальства регламентують мінімальний розмір дозволеного до вилову рибалками-любителями судака 42 см. Безумовно, вилов риби, в т.ч. судака, сіткоснастевими знаряддями лову в Дністрі є забороненим, і особливої шкоди біоресурсам таке браконьєрство наносить саме в період нерестової заборони».
Якщо Ви стали свідками порушень Правил любительського і спортивного рибальства, порядку придбання чи збуту риби та інших водних ресурсів – телефонуйте на «гарячу лінію» Івано-Франківського рибоохоронного патруля: (097) 392-72-80.
Нагадуємо, що марена звичайна (barbus barbus) є не звичайною дозволеною до вилову рибою, а видом, занесеним до Червоної книги України з природоохоронним статусом виду: вразливий. Компенсація за вилов, знищення чи пошкодження однієї особини марени звичайної становить 330 грн, судака звичайного (Sander lucioperca) – 510 грн (згідно постанови КМУ № 1209 від 21.11. 2011 р. «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів за знищення цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України)/
З 1 квітня на території Івано-Франківської області діє нерестова заборона 2020. Пропонуємо ознайомитися із інтерактивною картою ділянок, на яких дозволене любительське рибальство під час нерестової заборони 2020 року за посиланням.
Поділитись статтею