Мед Атлант

«Юра з Коломиї»: темношкірий студент-медик франківського вишу розповів про расизм в Україні

Вбивство правоохоронцями Міннеаполіса афроамериканця Джорджа Флойда викликало хвилю протестів в США, а згодом вони охопили й Європу. Користувачі соціальних мереж почали публікувати чорне тло і пости — з гештеґами #BlackLivesMatter («Життя темношкірих важливі») чи #blackouttuesday («Вівторок — день блекауту»). Народний депутат та спортсмен Жан Беленюк також відреагував на події в Америці — сказав, що в Україні він не зіштовхується з проявами расизму. hromadske поспілкувалося з афроамериканцями та зібрало п’ять історій про їхній досвід з расизмом в Україні.

Розповів свою історію і студент-медик франківського вишу Джуда Келечі, який живе в Україні 6 років

Джуда народився в Детройті, штат Мічиган, Америка. Вже майже 6 років хлопець живе в Україні. Навчається на 5 курсі на лікаря в Івано-Франківську. Веде блог в Instagram, записує кавери на пісні українською мовою та називає себе «Юра з Коломиї».  Ось його історія:

Я дуже хотів стати лікарем. У нас в Америці дороге навчання, за рік треба заплатити $40 тис, а в Україні $4 тис. Вступити не було проблемою, була проблема з мовою — всі предмети в інституті викладаються українською. Я спочатку навіть 4-5 місяців ходив на підготовчі курси з української.

За цей час, поки живу в Україні, расизм по відношенню до мене, звісно, проявляли. Пам’ятаю, я йшов по вулиці у Франківську, а якийсь хлопець, проходячи повз, вдарив мене в плече. Дуже сильно, без причини. Я його питаю: «Чому ти мене вдарив?» Він відповів: «Бо ти “негр”, я ненавиджу таких “негрів”». Він не був п’яний або ще щось. Мене це шокувало, бо в Америці зі мною такого не траплялося.

Юра з Коломиї

Американець Джуда став відомим в Україні блогером. Хлопець підкорив українців своїм гумором, піснями та знанням української

Опубліковано hromadske.ua Вівторок, 2 червня 2020 р.

Ще був випадок. Ми грали в більярд з друзями. Один чоловік проходив біля нас і штовхнув мене, а потім мою подругу. Почав нецензурно лаятися в наш бік і називати мене «негром». Багато було подібних випадків, я намагаюся не звертати увагу на це.

Расизм є всюди, в Україні він впадає в око, бо люди тут не знають, як звертатися до нас, не знають, що не можна говорити, а що навпаки. Звичайно, є й такі, хто навмисно хочуть образити. В Америці расизм більш прихований. Тут (в Україні — ред.) тебе сприймають як інопланетянина. Я не кажу, що всі такі. Але, наприклад, хлопець, який приїхав з маленького міста або села і, можливо, перший раз в житті бачить афроамериканця, буде розповідати все, що бачив про це по телевізору. Мені навіть писали, що у нас (афроамериканців) є пістолети, що ми грабуємо магазини, що ми агресивні люди. Але вони ж нас не знають, вони це бачили лише по телевізору. Коли кажу, що я з Детройту, люди одразу думають, що я якийсь бандит, бо по телевізору казали, що Детройт — це бандитське місто, але це не так.

https://www.instagram.com/p/B-hrgGUJ_eL/

Ще мене ображає, коли люди, навіть в компанії знайомих, починають жартувати про колір шкіри. Я просто не розумію, чому це так смішно. Часто ще запитують, чи можна мене називати «негр». А іноді, коли кажу, що я з Америки, мені говорять: «Але ти чорний, як це може бути», або «я думав ти з Африки, бо ти чорний».

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...