У Калуськомі тубдиспансері діагностика не проводиться, бо не вистачає спеціалістів
16 Червня, 15:00
Поділитись статтею
Завідувач Калуського відділення КНП “Тисменицький протитуберкульозний диспансер” Дмитро Пронь розповів про стан протитуберкульозної служби Калуського району, інформують “Вікна”.
Нагадаємо, Калуська районна рада 7 лютого 2020 року на 33-ій сесії прийняла рішення про повну ліквідацію Калуського протитуберкульозного диспансеру. 17 квітня 2020 року генеральний директор Тисменицького протитуберкульозного диспансеру Валерій Остапов, з метою збереження фтизіатричної служби Калуського району, видав наказ про створення Калуського віддаленого відділення.
За словами завідувача Дмитра Проня, сьогодні в структурі Калуського відділення є 5 посад: завідувач відділення, 2 дільничні фтизіатри та 2 медичні сестри. Лабораторна діагностика туберкульозу та рентгенологічне обстеження не проводяться, бо немає можливості для прийняття на роботу спеціалістів через нестачу фінансування. Щоб забезпечити повноцінне функціонування відділення, необхідно 17 посад.
Калуське відділення надає амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню міста та району. Графік роботи — з 8:00 до 15:30. Протитуберкульозні препарати видаються пацієнтам безкоштовно, отримуються щомісячно в Тисменицькому ПТД. Відділення надає допомогу хворим на легеневий та позалегеневий туберкульоз, пацієнтам з підозрою на туберкульоз, тубконтактам, дітям та підліткам з позитивною реакцією Манту, особам з залишковими змінами легень внаслідок перенесеного туберкульозу.
Для отримання консультації лікаря-фтизіатра необхідно мати направлення від сімейного лікаря з даними додаткових методів обстеження (рентгенограма чи флюорограма органів грудної клітки, загальний аналіз крові та сечі, аналіз мокротиння на збудник туберкульозу методом бактеріоскопії та молекулярно-генетичним методом, яке проводиться в лабораторії Калуської ЦРЛ на вул. Медична, 6).
Стаціонарна допомога хворим на туберкульоз в районі з 10 квітня цього року не надається (стаціонарне відділення, яке знаходилось в смт. Войнилів ліквідоване), пацієнти при наявності показань скеровуються до Тисменицького тубдиспансеру (м. Тисмениця , вул. Левицького,81 А).
Калуський протитуберкульозний диспансер перебуває в стані припинення, проте не може повністю припинити діяльність, так як залишається проблемним питання оплати пільгових пенсій, яка не профінансована за травень.
“Завдяки наполегливій праці директора Тисменицького протитуберкульозного диспансеру укладено договір з Національною службою здоров’я України, отримано нову ліцензію на медичну практику зі створенням нового місця надання послуг, виділено кошти з обласного бюджету на оплату енергоносіїв відділення до кінця року, проте необхідна фінансова підтримка зі сторони Департаменту охорони здоров’я щодо повноцінного функціонування Калуського відділення. Надіюсь, що наша районна влада не залишиться байдужою до цієї проблеми, тому що за таких умов адекватна фтизіатрична допомога в районі надаватися не буде”, — зазначив Дмитро Пронь.
Поділитись статтею