Понад 300 тисяч прикарпатців з 1 липня отримають вищі пенсії

Більше 300 тисяч прикарпатців отримають з першого липня більшу пенсію.

Про це Суспільному повідомив заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області Роман Берчак.

“З першого липня відбудеться черговий перерахунок пенсій через підвищення розміру прожиткового мінімуму. За наявності страхового стажу у чоловіків 35 років, у жінок – 30, а для тих, хто вийшов на пенсію до першого жовтня 2011-го року, відповідно 25 і 20 років страхового стажу, пенсія не може бути менша, ніж прожитковий мінімум. На сьогодні ця сума складає 1638 грн, а з першого липня – 1712”, – розповів Роман Берчак.

Також збільшенню підлягають доплати за понаднормовий стаж, якщо вони перевищують 1% від прожиткового мінімуму.

“В основному суттєве підвищення отримають інваліди війни і особи, яких прирівнюють до інвалідів війни, тому що в них йде значне збільшення мінімальної пенсійної виплати: 1 група – 665% прожиткового мінімуму. Із зміною прожиткового рівня їм роблять перерахунок”, – повідомив заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області Роман Берчак.

Також перерахують всі надбавки і людям, які мають про статус ветеранів війни, – люди з інвалідністю, сім’ї загиблих військовослужбовців, учасники бойових дій.

Підвищать пенсії і донорам – 10% від фактичного прожиткового мінімуму.

Перерахунки проведуть автоматизованим способом.

Читайте також: Уряд збільшив пенсії українцям, старшим за 80 років, на 500 грн.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...