У Надвірнянському районі стихія знищила 4 житлові будинки

У Ланчині на Прикарпатті чотири сім’ї залишилися без помешкань – селевий потік зруйнував будинки. Станом на друге липня у селищі склали 384 акти з підтоплень. Завтра ці документи будуть затверджені.

Про це розповів голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович, передає “Суспільне“.

Під час повені, що стала наслідком дощів 22-23-го червня, селевий гірський потік знищив чотири будинки у селищі. Зараз вони не придатні для проживання.

Андрій Голіней під час повені був за кордоном. Коли приїхав, від хати нічого не залишилося. Через його оселю пройшов селевий потік. Колоди дерев вибили стіни у хаті з двох боків. Інші господарські будівлі повністю змило.

Хто тут уже може жити. Тут вже все, по дому. Це вже другу повінь вона перебула. Ми думали, що вже вони (ред. влада) зробили відбійники, що більше не буде повені. Піч поставили нову, підлогу другу поміняли. Шось будували, паркани нові ставили, – розповідає житель селища Ланчин Андрій Голіней.

Іншого житла чоловік немає. Розповідає, що ночує по людях, бо сирота, і родичів у Ланчині немає. Його сини – на заробітках у Франції та Москві.

Будуть на переселення давати. Але коли? Ну це швидко так не буде. Мабуть, коли будуть морози, – припускає Андрій Голіней.

У селищі Ланчин таких будинків є чотири. Троє по сусідству.

На горищі літньої кухні Івана Гаська у намулі кухонна техніка. Коли вода зійшла з гір, дружина якраз готувала їжу. Чоловік каже, це чудо, що зміг врятувати свою жінку і дитину. Івана Гаська не було 20 хвилин, коли почалася негода.

Двонить сестра, каже, Іване, йди, бо там дитина топиться і жінка. Вже в хаті вода є. Ну я якось переплив. Дитину взяв, поставив там на лавочку. Вернувся по жінку, а в хаті вже одні пеньки і дрова, – пригадує чоловік.

Сьогодні у селищі Ланчин змінюють русла рік, які є притоками Прута. Усе за благодійні гроші, розповідає голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович. Гроші від держави на рахунок Ланчинської ОТГ ще не надходили.

Працює служба надзвичайних ситуацій. Сім одиниць техніки. 30 чоловік особового складу. 15 людей працює з Національної гвардії, які розчищають ці завали, які допомагають вивозити цей намул, які надають допомогу населенню. За заявкою. От підходять і кажуть: допоможіть мені відкидати, допоможуть мені відвантажити, – каже голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...